Wolontariat pracowniczy z EY Global Delivery Services Poland

W piątek, 26 kwietnia, po raz kolejny spotkaliśmy się z wolontariuszkami i wolontariuszami  EY Global Delivery Services Poland. Tym razem nasze wspólne działania dla przyrody odbyły się w Przedszkolu nr 102 we Wrocławiu. Dzięki akcji ogród przedszkola wzbogacił się o nowe nasadzenia 96 drzew i krzewów. Razem z przedszkolakami założyliśmy warzywnik z podwyższonymi grządkami oraz zmontowaliśmy budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek oraz domki dla dzikich zapylaczy. Akcja wolontariatu pracowniczego odbyła się w ramach organizowanego przez Klub Gaja programu Święto Drzewa.

Przedszkole nr 102 we Wrocławiu współpracuje z Klubem Gaja od wielu lat. Dlatego z wielką radością zorganizowaliśmy wolontariat  pracowniczy w tym miejscu. W pierwszym etapie działań zleciliśmy przygotowanie koncepcji nasadzeń roślin w ogrodzie, by zwiększyć jego różnorodność biologiczną i spełnić marzenie przedszkolaków o warzywniku.

Akcja wolontariatu pracowniczego EY Global Delivery Services Poland  odbyła się 26 kwietnia. Pogoda dopisała i zapał do pracy też! Edukatorki i edukatorzy Klubu Gaja razem z wolontariuszkami i wolontariuszami firmy oraz przedszkolakami zbudowali wspólnie cztery podwyższone grządki – dla każdej z grup przedszkolaków. W warzywniaku dzieci sadziły m.in. poziomki, mięty, szczypiorki i zieloną pietruszkę. Podczas akcji wykopaliśmy dużo dołków pod rośliny. To była naprawdę ciężka praca. W sumie posadziliśmy 96 drzew i krzewów m.in. lilaki pospolite, tawuły, leszczyny, suchodrzewy, pigwowce, śnieguliczki, a przy warzywniku założyliśmy mały jagodownik z porzeczkami czarnymi i czerwonymi oraz jagodami kamczackimi. Podczas warsztatów razem z dziećmi zrobiliśmy 5 budek lęgowych dla ptaków typu A i B, budkę dla wiewiórki oraz 2 domki dla dzikich zapylaczy, które zostaną zamontowane wśród starych drzew w ogrodzie.

Karolina, wolontariuszka uczestnicząca w akcji, komentowała  – „Robimy podwyższone grządki. Teraz sekatorem ścinam drewno na ściółkę, która będzie kolejną warstwą po kartonach. Potem na ściółkę nasypiemy ziemię. Uczę się uważnie, bo sama mam w planie zrobienie takich grządek w swoim ogrodzie. Dla mnie to nie jest tylko akcja charytatywna ale też edukacyjna i to jest dla mnie super ”.

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspólnie z wolontariuszkami i wolontariuszami EY Global Delivery Services Poland zrobić pożyteczną i edukacyjną prace dla społeczności przedszkola we Wrocławiu. To co zostało wykonane będzie służyło wielu następnym pokoleniom i wzbogaci różnorodność biologiczną miasta. Niezwykłe okazały się także rozmowy zainspirowane wegetariańskim oraz wegańskim poczęstunkiem. Tak oto kanapki stały się podstawą ważnych i edukacyjnych dyskusji o przyszłości świata!” –  powiedział  uśmiechnięty Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja.

Tomek, wolontariusz uczestniczący w akcji, podsumował – „Jestem zachwycony faktem, że mieliśmy wybór pomiędzy wersją wegetariańską i wegańską poczęstunku. Zazwyczaj na takich eventach ani jednej ani drugiej opcji nie ma!”

„Jestem niesamowicie dumny z naszych wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniem i poświęceniem czynią współpracę z Klubem Gaja wyjątkową za każdym razem. To dzięki Nim możemy tworzyć pozytywny wpływ na społeczność i inspirować innych do działania dla wspólnego dobra” – mówi Dominik Woźniak, szef EY GDS Polska.

Zespół Klubu Gaja dziękuje wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom EY Global Delivery Services Poland za świetną współpracę i konkretną pracę dla przyrody, przedszkola i miasta. Akcja wolontariatu pracowniczego odbyła się w ramach programu Święto Drzewa organizowanego przez Klub Gaja od 22 lat. Posadzone drzewa i krzewy zostaną dopisane do licznika programu. Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy osób posadziliśmy już ponad 1 milion 56 tysięcy drzew i krzewów! Dziękujemy!

ZOBACZ FOTO RELACJĘ NA FACEBOOKU >>