Współpraca

BIZNES I EKOLOGIA

Podejmujemy współpracę z firmami, które angażują się w przedsięwzięcia społeczne związane z ochroną klimatu i różnorodności biologicznej, przyczyniają się do zwiększenia terenów zieleni oraz podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, pracowników i klientów. Współpraca jest kluczowa, by sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Firmom proponujemy partnerstwo i wsparcie naszych programów, które przynoszą realne korzyści dla środowiska i społeczności lokalnych, i włączają w aktywną edukację pracowników i klientów. Często też łączymy siły i angażujemy się w kampanie i projekty partnerów. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy !

Czytaj więcej >>>

 

EDUKACJA I SZTUKA

Posiadamy ponad 30. letnie doświadczenie w aktywnej edukacji ekologicznej i budowaniu Pokolenia EkoXXI. Zależy nam na budowaniu wśród zarówno najmłodszych jak i dorosłych świadomości współzależności człowieka i przyrody , rozwijaniu szacunku do praw przyrody i zwierząt, zdobywania umiejętności praktycznych w działaniu na rzecz ich ochrony. Dlatego staramy się przede wszystkim inspirować do podejmowania konkretnych działań w trosce o los Ziemi i jej mieszkańców. Współpracujemy z przedszkolami, szkołami, uniwersytetami, bibliotekami, domami kultury i galeriami sztuki i artystami z całego kraju. Realizujemy wspólne przedsięwzięcia, wydarzenia artystyczne, prowadzimy warsztaty, debaty i wykłady.

Czytaj więcej >>>

 

DIALOG I WSPÓŁPRACA

Współpracujemy z administracją publiczną, instytucjami i organizacjami pozarządowymi w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz ochrony przyrody i poszanowania praw zwierząt. Wspólnie organizujemy wydarzenia, akcje i warsztaty ekologiczne.
Samorządom, instytucjom, organizacjom proponujemy udział w naszych programach i akcjach m.in. zorganizowanie lokalnie Święta Drzewa, europejskiej akcji BIG JUMP czy zgłoszenie drzewa ze swojego terenu do konkursu Drzewo Roku. Tworzymy sieci współpracy z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy członkiem m.in. Koalicji Ratujmy Rzeki, Koalicji Klimatycznej, Partnerstwa dla klimatu. Budujemy kapitał społeczny wokół wartości jaką jest przyroda.
 
 

DZIAŁAJ DLA ZIEMI

Potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Tworzymy Pokolenie Eko XXI – społeczność, której bliskie są sprawy środowiska naturalnego i praw zwierząt. Im będzie nas więcej, tym więcej uda się ochronić i uratować. Możesz zaangażować się na wiele sposobów. Wybierz sam. Przyłącz się do naszych akcji i programów. Promuj je poprzez swoje media społecznościowe, tak aby jak najwięcej osób mogło się o nich dowiedzieć. Podejmij konkretne działania – poniżej znajdziesz propozycje. Możesz zrobić to sam, ale możesz zaangażować też rodzinę, grupę przyjaciół, sąsiadów i pasjonatów. Pamiętaj, by zrealizowane działania dopisać do liczników aktywności na głównej stronie Klubu Gaja.

Czytaj więcej >>>