750 drzew z Signify Poland

W ramach 22 edycji Święta Drzewa Klub Gaja razem wolontariuszkami i wolontariuszami Signify Poland posadzili 750 sadzonek dębów bezszypułkowych i buków pospolitych w lesie mieszanym pod Warszawą. Akcja edukacyjna sadzenia drzew odbyła się 12 kwietnia w leśnictwie Młochów. Po raz drugi spotkaliśmy się z pracowniczkami i pracownikami Signify Poland, by zrobić coś realnego dla środowiska i porozmawiać o przyszłości naszej Planety.

W tym roku pogada nam dopisała. Posadziliśmy 400 sadzonek dębów bezszypułkowych i 350 sadzonek buka pospolitego. Dęby to okazałe i rozłożyste drzewa, owocują po kilkudziesięciu latach swojego życia, ich owoce – żołędzie są przysmakiem dla wielu gatunków ssaków i ptaków. Natomiast buki są jednym z najbardziej wydajnych gatunków drzew produkujących ściółkę, której rola w lesie jest nieoceniona. Owoce tego drzewa – małe trójkanciaste orzeszki zwane bukwią, są jadalne i także stanowią pokarm dla wielu zwierząt m.in. wiewiórek, sójek, małych gryzoni i dzików.

Wspólne sadzenie drzew było także dobrą okazją do rozmów m.in. o kryzysie ekologicznym i klimatycznym, a także o naszych wyborach konsumenckich, które mają na to wpływ.

Jacek Bożek, założyciel i lider Klubu Gaja, podsumowując akcję powiedział –„Bardzo dziękuję uczestnikom wspólnego sadzenia nie tylko za konkretną pracę ale także za możliwość dyskusji i edukacji. Prośba Klubu Gaja o poczęstunek wegetariański w przerwie sadzenia drzew została poważnie potraktowana, a rozmowa na temat wpływu diety na życie zwierząt i planety była inspirująca. Nie jest łatwo wprowadzać zmiany ale warto próbować, stwarzając sytuacje edukacyjne pozwalające uruchamiać potrzebę pomagania innym. Zmiany klimatu wymagają od nas głębokiej refleksji nad naszymi codziennymi wyborami politycznymi i konsumenckimi”.

Katarzyna Sadowska, Senior Privacy Compliance Manager w Signify, dodała –„To już druga nasza wspólna akcja sadzenia drzew wraz z Klubem Gaja w ramach projektu Święto Drzewa. W tym roku wspólnie posadziliśmy aż 750 drzew! Jestem niezmiernie dumna z naszych pracowników, którzy swoją pozytywną energią i zaangażowaniem co roku wspierają tę inicjatywę promującą zrównoważony rozwój, ekologię i bioróżnorodność polskich lasów. Każde posadzone przez nas drzewo to nie tylko krok w kierunku poprawy jakości powietrza, ale również świetna okazja do integracji zespołu i poczucia się jego częścią. Cieszę się, że możemy być częścią tak ważnej inicjatywy, która po raz kolejny udowadnia, że wspólnymi siłami, krok po kroku, możemy zdziałać wiele dla dobra środowiska i naszego regionu”.

Posadzone drzewa zostały dopisane do licznika programu Święto Drzewa, który Klub Gaja organizuje od 22 lat! Dzięki zaangażowaniu ponad 800 tysięcy uczestników posadziliśmy już ponad 1 milion 56 tysięcy drzew i krzewów. Wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom Signify Poland dziękujemy za wspólną edukację i pracę dla Ziemi!

ZOBACZ FOTORELACJĘ NA FACEBOOKU >>>