Konkursy

Czarodziejskie Drzewo

To konkurs dla wszystkich uczestników Święta Drzewa. Nagradzamy tych, którzy posadzą najwięcej drzew, zaangażują różnorodne środowiska społeczne i twórczo, z pomysłem przeprowadzą lokalne działania w ramach Święta Drzewa. Wszyscy uczestnicy, którzy prześlą do Klubu Gaja Kartę zgłoszenia i sprawozdanie z podjętych działań biorą udział w konkursie Czarodziejskie Drzewo. Uroczyste wręczenie tytułów Czarodziejskiego Drzewa odbywa się co roku w Warszawie, podczas kolejnej inauguracji programu.

Więcej informacji

Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Do konkursu mogą przystąpić szkoły, instytucje, firmy i osoby prywatne organizując zbiórkę makulatury (czy puszek) na rzecz ratowania koni. Pieniądze przekazywane z akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni. Zwierzęta trafiają do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią oraz do gospodarstw, gdzie mają zapewnione dobre warunki, są zadbane i potrzebne. Najaktywniejszych, którzy zebrali najwięcej makulatury, zachęcili i zaangażowali w zbiórkę różne środowiska i ciekawie przeprowadzili akcję nagrodzimy  tytułami Pegaza – pierwszego uratowanego konia przez Klub Gaja. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy!

Więcej informacji

Drzewo Roku

Z myślą o ludziach, którzy kochają drzewa Klub Gaja przygotował konkurs Drzewo Roku. To propozycja, podobnie jak Święto Drzewa, dla wszystkich – osób indywidualnych, placówek edukacyjnych, urzędów administracji państwowej i samorządowej, instytucji, organizacji społecznych oraz regionalnych i lokalnych wspólnot mieszkańców. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Z 16 finałowych drzew internauci wybiorą Drzewo Roku. Zapraszamy do głosowania!

Więcej informacji