Przyłącz się do programu

Szanowni Państwo

W imieniu Klubu Gaja serdecznie zapraszam Państwa do udziału w 19. edycji Święta Drzewa

Program zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew.  Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy: Czarodziejskie Drzewo I Drzewo Roku oraz akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Nagrody wręczane są laureatom w  Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Warszawy, Lasów Państwowych, partnerów i ambasadorów Święta Drzewa.

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROGRAMIE  ŚWIĘTO DRZEWA >>>

ZGŁOŚ UDZIAŁ W AKCJI „ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE” >>>

Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w tegorocznym Święcie Drzewa otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne.

UWAGA!

Zgłoszenia do konkursów Święta Drzewa prosimy przesyłać na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy

Terminy nadsyłania zgłoszeń do konkursów:  

Konkurs Drzewo Roku  do 30 listopada 2021

Konkurs Czarodziejskiego Drzewa  do 30 listopada 2021

 
w imieniu Klubu Gaja
Prezes Jacek Bożek

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget