Przyłącz się do programu

Szanowni Państwo

W imieniu Klubu Gaja serdecznie zapraszam Państwa do udziału w 18. edycji Święta Drzewa

Program zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew.  Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy: Czarodziejskie Drzewo, Zbieraj makulaturę, ratuj konie, Drzewo Roku.  Nagrody wręczane są laureatom w  Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Warszawy, Lasów Państwowych, partnerów i ambasadorów Święta Drzewa.

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROGRAMIE ŚWIĘTO DRZEWA >>>

UWAGA!

Zgłoszenia do konkursów Święta Drzewa prosimy przesyłać na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy ) e-mailem: swietodrzewa@klubgaja.pl lub pocztą na adres: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice
( najlepiej nagrane na płytę CD).

Terminy nadsyłania zgłoszeń do konkursów:  

Konkurs Drzewo Roku  do 30 listopada 2020

Konkurs Czarodziejskiego Drzewa  do 30 listopada 2020

Konkurs Zbieraj makulaturę ratuj konie  do 30 czerwca 2021

 
w imieniu Klubu Gaja
Prezes Jacek Bożek