Przyłącz się do programu

Szanowni Państwo

W imieniu Klubu Gaja serdecznie zapraszam Państwa do udziału w 20. edycji Święta Drzewa

W tym roku będziemy świętować 20-lecie Święta Drzewa – programu, który Klub Gaja rozpoczął w 2003 r, by angażować społeczeństwo do sadzenia i ochrony drzew oraz podejmowania różnorodnych działań dla środowiska i klimatu. Coroczna inauguracja Święta Drzewa 10 października, na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń ekologicznych w całym kraju. Dzięki zaangażowaniu ponad 780 tysięcy uczestników posadzono ponad 1 milion drzew i krzewów, odkryto ponad 180 niezwykłych drzew ważnych dla społeczności w konkursie Drzewo Roku, zbudowano blisko 1800 budek dla m.in. ptaków, wiewiórek i zapylaczy, zebrano ponad 5700 ton makulatury – to 96 900 uratowanych drzew przed wycinką! Każdy może przyłączyć się do Święta Drzewa, posadzić drzewo czy krzew i dopisać je do licznika .

Program zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy: Czarodziejskie Drzewo i Drzewo Roku oraz akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Nagrody wręczane są laureatom w  Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Warszawy, partnerów i ambasadorów Święta Drzewa.

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W PROGRAMIE  ŚWIĘTO DRZEWA >>>

ZGŁOŚ UDZIAŁ W AKCJI „ZBIERAJ MAKULATURĘ, RATUJ KONIE” >>>

Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w tegorocznym Święcie Drzewa otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne.

UWAGA!

Zgłoszenia do konkursów Święta Drzewa prosimy przesyłać na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy

Terminy nadsyłania zgłoszeń do konkursów:  

Konkurs Drzewo Roku  do 30 listopada 2022

Konkurs Czarodziejskiego Drzewa  do 30 listopada 2022

 
w imieniu Klubu Gaja
Prezes Jacek Bożek

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget