Wystawa Święto Drzewa

Wystawa edukacyjna  „Święto Drzewa” prezentuje nasze dotychczasowe osiągnięcia i przykłady dobrych praktyk programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Jest ona również swego rodzaju podziękowaniem dla naszych partnerów i uczestników programu, z którymi co roku sadzimy więcej drzew i zbieramy więcej makulatury.

Od 2008 roku wystawa towarzyszy inauguracjom obchodów Święta Drzewa w Warszawie. Kolejno pojawiła się w Hotelu Sheraton, Business Center Club oraz w Bibliotece Narodowej. Wystawa prezentowana była także podczas konferencji COP 14 w Poznaniu  oraz COP-19 w ramach ekspozycji Zielony Klimat – edukacja i technologie dla ochrony środowiska w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Przez cały rok wystawę można zobaczyć w różnych placówkach na terenie całego kraju. Do tej pory mogli ją podziwiać m.in. mieszkańcy Warszawy, Bielska – Białej, Katowic, Wrocławia, Kołobrzegu, Poznania. Wystawa gościła m.in. w Urzędach Miast, bibliotekach, ośrodkach kultury oraz w miejscach komercyjnych typu galerie handlowe.

Dane techniczne wystawy:
Wystawa składa się z 7 dwustronnych plansz umieszczonych w wolnostojących stojakach  o wymiarach 2m x1 m.

Plansze zawierają kolorowe zdjęcia i opisy dotyczące dobrych praktyk w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej i ochrony klimatu – zadrzewianie i zalesianie oraz propagowania idei zrównoważonego rozwoju opartego na korzystaniu z zasobów środowiska przyrodniczego w sposób odpowiedzialny oraz gwarantujący zachowanie tych zasobów dla przyszłych pokoleń.

Wystawa prezentuje działania o wymiarze ogólnopolskim i międzynarodowym: Kampania Miliarda Drzewa ONZ, różnorodność podejmowanych działań przy szerokim udziale społecznym, współpraca pomiędzy różnymi podmiotami.

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget