Wystawy

Wystawa Święto Drzewa na Giszowcu

Dnia 24 listopada 2011 roku w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec w Katowicach Giszowcu otwarta została wystawa edukacyjna Święto Drzewa.

Imprezę uświetniły swą obecnością takie osoby jak Wiceprezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Pani Ewa Cofała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przedstawiciele Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska wraz z Dyrektorem Jerzym Paruselem, Pan Krzysztof Chojecki z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Pan Przemysław Skrzypiec z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, przedstawiciele Zakładu Zieleni Miejskiej oraz Państwo Urszula i Andrzej Biskup z Towarzystwa Miłośników Przyszowic – finaliści I edycji Konkursu Drzewo Roku. Nie zabrakło również młodzieży z placówek oświatowych w Katowicach.

Dodatkowo otwarciu wystawy towarzyszyła jeszcze jedna inicjatywa – odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ogólnopolski Konkurs Drzewo Roku organizowany przez Klub Gaja. Zgłoszony przez Panią Grażynę Gęsiarz i młodzież ze szkoły Podstawowej nr 51 w Katowicach Buk „Anton” zajął drugie miejsce we wspomnianym konkursie. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy, gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego.

Wystawa Święto Drzewa w Bibliotece Śląskiej

Od 11 do 25 października wystawa Święto Drzewa gościła w Bibliotece ŚLąskiej w Katowicach. Wernisaż był połączony z inauguaracją 9. edycji programu Święto Drzewa na Śląsku. Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, instytucji państwowych oraz artyści i młodzież szkolna. Dodatkowo wystawa została wzbogacona o nowe cztery moduły opowiadające o konkursie Drezwo Roku. Wśród finalistów konkursu znalazło się 8 drzew z województwa śląskiego.

Wystawa Święto Drzewa w Ministerstwie Środowiska

W dniach od 26 września do 8 października 2011 roku wystawę Święto Drzewa można było zobaczyć w Ministerstwie Środowiska, gdzie programowi edukacji ekologicznej jakim Święto Drzewa mogli bliżej przyjrzeć się politycy oraz pracownicy Ministerstwa. Wernisaż uświetnił swoją osobą Minister Środowiska Janusz Zaleski. Wystawa poprzedziła inaugurację 9. edycji Święta Drzewa w Waraszawie 10 pażdiernika 2011 roku.

Wystawa Świeto Drzewa w Limanowej

W dniach od 8 września do 22 września w Starostwie Powiatowym w Limanowej była prezentowana wystawa „Święto Drzewa”.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Pan Jan Puchała starosta Limanowski.
Otwarcie wystawy było połączone z konferencją promującą program „Święta Drzewa” w której uczestniczyli nauczyciele z terenu powiatu Limanowskiego podczas której przedstawiono różne przykłady działań realizowanych w ramach projektu.

Wystawa Święto Drzewa w Raciborzu

W dniach od 22 sierpnia do 2 września 2011 wystawa Święto Drzewa zagościła w miejscu, w którym spotykają się artyści, podróżnicy, ale także zwykli mieszkańcy Raciborza, w „Przystanku Kulturalnym Koniec Świata”.

Na otwarcie przybyli zwolennicy działań ekologicznych oraz Ci, którzy byli ciekawi co kryje się pod nazwą „Święto Drzewa”. Przedstawiony przez Klub Gaja program edukacji ekologicznej oraz prezentacja dobrych praktyk została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy. Wszystkim przybyłym dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Wystawa Święto Drzewa w Przyszowicach

7 czerwca 2011 wystawa Święto Drzewa zagościła w pięknym pałacu w Przyszowicach. Otwarcie swym przybyciem uświetniły m. in. takie osoby jak członkowie Towarzystwa Miłośników Przyszowic, na czele z Panem Prezesem Andrzejem Biskupem, wójt gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, radny rady powiatu gliwickiego Tomasz Kowol.

Wystawie towarzyszy konkurs Drzewo Roku, w którym udział bierze dorodna lipa Witula, zgłoszona przez Towarzystwo Miłośników Przyszowic, wyłoniona z pośród 85 innych zgłoszonych drzew. Nadmieniamy, że w przyszowickim parku znajduje się wiele innych pięknych drzew na czele z niezwykle dużym grabem.

Zachęcamy do odwiedzania naszej wystawy oraz głosowania na Drzewo Roku.

Wystawa Święto Drzewa w Pszczynie

Od 16 maja 2011 wystawę Święto Drzewa można zobaczyć w Urzędzie Miasta w Pszczynie.

Wernisaż swą osobą uświetnił burmistrz miasta Dariusz Skrobol, a o samej wystawie i programie Święto Drzewa opowiedział prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

Już na samo otwarcie tłumnie przybyła młodzież z pszczyńskiego liceum nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Cieszymy się, ze wystawa wzbudza coraz większe zainteresowanie, a młodzieży życzymy wytrwałości w pogłębianiu wiedzy związanej z ochroną naszej planety.

Wystawa Święto Drzewa w Miasteczku Śląskim

4-ego maja 2011 odbyła się inauguracja wystawy Święto Drzewa w Urzędzie Miasta w Miasteczku Śląskim. Podczas otwarcia słowo wstępne wygłosił Pan Burmistrz Kazimierz Nowak oraz prezes Klubu Gaja Jacek Bożek. Wernisaż połączony był z wystąpieniem Pana Grzegorza Pietruchy, który przygotował referat na temat drzew pomnikowych znajdujących się na terenie gminy. Nie zabrakło również naszych najwierniejszych wolontariuszy, czyli dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Za przybycie dziękujemy także Paniom dyrektor z placówek oświatowych z terenu gminy oraz wszystkim odwiedzającym naszą wystawę, którą można będzie oglądać do 16 maja br.

Wernisaż wystawy Święto Drzewa w Jaworznie

14 kwietnia 2011 roku wystawa Święto Drzewa Klubu Gaja zagościła w Urzędzie Miasta w Jaworznie. Wernisaż swoją osobą uświetniły takie osoby jak Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Bronisława Chechelska – Paliga oraz pracownicy wydziału: Katarzyna Łętowska, Małgorzata Jasińska i Ewelina Rzeszut. Na otwarciu nie zabrakło także naszych najmłodszych wolontariuszy ze szkoły podstawowej nr 9.

Wernisaż w Jaworznie można zaliczyć do szczególnych, bowiem towarzyszyło mu posadzenie drzewa obok budynku Urzędu Miejskiego przy Placu Górników 5. Piękny platan jest symbolem ochrony środowiska, ale także początkiem powstającego zaułka zieleni. Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie, natomiast platana przez lata.

Wernisaż wystawy Święto Drzewa w Sosnowcu

W dniu 1 kwietnia 2011 o godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta w Sosnowcu odbył się wernisaż wystawy prezentującej ogólnopolski Program edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Uroczyste otwarcie uświetnił swą osobą sam prezydent miasta Sosnowca Kazimierz Górski, który wygłosił słowo wstępne. Wykład o programie poprowadził Jacek Bożek. Wystawę można oglądać do 14 kwietnia.

  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget