Pomóż ptakom założyć gniazda!

Kluba Gaja zwraca się do wszystkich sympatyków zwierząt o wspomożenie koniecznego w trakcie tegorocznej zimy oczyszczenia ze starych gniazd i okresowej konserwacji 320 sztuk skrzynek lęgowych dla ptaków, rozwieszonych przez Klub Gaja w rezerwacie ornitologicznym „Wisła pod Zawichostem” w latach ubiegłych.

Skrzynki te zastępują dziuple w starych drzewach, które z brzegów Wisły są systematycznie usuwane przez gospodarkę wodną, gdyż – rzekomo – zwiększają one zagrożenie powodzią. Patronujemy temu rezerwatowi, wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków (OTOP) już 10 rok, dbamy o jego środowisko, przeprowadziliśmy w nim m.in. wspólnie z lokalną społecznością Zawichostu, okresowe sprzątanie brzegów Wisły i oznaczyliśmy tablicami granice tego rezerwatu. Wespół z OTOP opiekujemy się wymienionymi budkami dla ptaków.

 

Na akcję czyszczenie budek potrzebne jest  2500 zł.!

Akcja pozwoli na przegląd wszystkich skrzynek w tym rezerwacie, ich drobne naprawy i ich uprzątniecie ze starych, niepotrzebnych ptakom gniazd – co pozwoli na założenie przez nie nowych gniazd na wiosną 2018r.

Liczymy na Państwa szczodrość – aby sikory, muchołówki, szpaki, kowaliki, puszczyki i dudki zamieszkujące w tych budkach miały je przygotowane na zbliżające się już za kwartał ich lęgi.

Z góry dziękujemy za każdą kwotę przekazaną na akcję!

Darowizny prosimy wpłacać na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120. W tytule przelewu prosimy zaznaczyć – „Akcja czyszczenia budek”

Akcję można wesprzeć także przez Siepomaga

 

Zdjęcia: Archiwum Klubu Gaja

Młody puszczyk siedzący na wlocie – fot Staszek Matuszewski

Szpak karmiący młode i Szpak na budce – fot Jerzy Gumowski

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget