Spotkanie z Tree Hunterem już dzisiaj!

Już dzisiaj o godzinie 15.00 w Helu pod topolą Heleną– zwyciężczynią konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku 2017 i polskim kandydatem do tytułu Europejskie Drzewo Roku 2018 odbędzie się spotkanie ze słynnym  brytyjskim Tree Hunterem Robem McBride.

Rob Mc Bride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych, historycznych drzew. Od 2015 roku odwiedza drzewa biorące udział  konkursie Europejskie Drzewo Roku. Podczas spotkań pod drzewami ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony.

Dzisiaj Tree Hunter Rob McBride przybędzie do Polski aby zobaczyć naszą Topolę Helenę, która staruje w konkursie Europejskie Drzewo Roku 2018 i spotkać się z mieszkańcami Helu. Przeczytaj historię Heleny i zagłosuj na https://www.treeoftheyear.org/ETY-2018/Stromy/Topol-Helena.aspx . Plebiscyt trwa przez cały luty.

Bardzo się cieszymy, że 2 lutego odwiedzi Hel Tree Hunter, Rob McBride. Właściwie odwiedzi Helenę, nasz pomnik przyrody – topolę, która reprezentuje Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2018. Czekamy na niego z niecierpliwością, zorganizowaliśmy spotkanie przy topoli, na które zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców i turystów. Z pewnością miło spędzimy wspólnie czas przy gorącej herbacie i ciastku rozmawiając o drzewach. Rob zapewne opowie nam wiele ciekawych historii. Mamy dla niego przygotowany Certyfikat turystyczny, który potwierdzi, że był na Początku Polski – mówi Żanna B. Sępińska, kierownik Zespołu ds. promocji, turystyki i kultury Miasta Helu.

Kiedy: piątek, 2 luty 2018, ok. godz. 15.00
Gdzie: Topola Helena przy zbiegu ul. Wiejskiej i Bałtyckiej w Helu

Na zdjęciach:

Topola Helena. Fot. Klub Gaja/Beata Tarnawa

Rob McBride. Fot. Archiwum Klubu Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget