Nagrody Pegaza 2017 przyznane!

Klub Gaja przyznał tegoroczne Nagrody Pegaza za szczególne osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2016/2017 uczestnicy wspólnie zebrali ponad 300 ton tego surowca. W akcji wzięło udział blisko 70 podmiotów z całej Polski – placówki oświatowe, jednostki samorządu terytorialnego, firmy i osoby prywatne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji  segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają potrzebującym zwierzętom – przeznaczonym na rzeź, chorym i zaniedbanym. Dzięki akcji w ostatniej edycji wsparliśmy leczenie i utrzymanie koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Buby, Kasi, Premiery, Samsona, Sugara, Drumli, Normana i Harta.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce makulatury wszystkim placówkom oświatowym i osobom prywatnym, a także Gminie Ostrowiec Świętokrzyski, hipermarketowi Auchan w Bielsku-Białej, firmie Modbis, Drukarni Szara, Garbarni Skotan oraz firmie Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej, zajmującej się odbiorem surowców wtórnych, która od lat wspiera akcję Klubu Gaja w Bielsku-Białej.

Najciekawsze działania opisane przez uczestników i nadesłane na konkurs „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zostały nagrodzone Nagrodami Pegaza. Wszyscy uczestnicy otrzymają Dyplom-Podziękowanie za udział w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.


LAUREACI NAGRODY PEGAZA 2017

I Kategoria – za największą ilość makulatury:

 1. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski – za uzbieranie 27 ton 250 kg makulatury.
 2. Zespół Szkół nr 3 w Zamościu – za uzbieranie 18 ton 50 kg makulatury.
 3. Zespół Szkół nr 1 w Legionowie – za uzbieranie 15 ton 286 kg makulatury.

II Kategoria – za najciekawsze przeprowadzenie działań:

 1. Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie – za szereg działań towarzyszących zbiórce makulatury, m.in. żywą lekcję z końmi oraz stworzenie kodeksu właściwego traktowania i poszanowania koni.
 2. Szkolny Wolontariat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu – za różnorodne działania podczas zbiórki makulatury, m.in. wystawę poświęconą koniom i kiermasz wiosennych przekąsek.
 3. Przedszkole „Pod Zielonym Listkiem” w Świerklańcu – za całoroczne działania mające na celu ratowanie koni, m.in. ogłoszenie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Konie, kuce i koniki”.

III Kategoria – za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników:

 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu – za zaangażowanie całej społeczności szkolnej, a także pracowników okolicznych sklepów, firm, instytucji i mieszkańców Zamościa.
 2. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej – za zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły, rodziców, dziadków oraz okolicznych sklepów.
 3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu – za przeprowadzenie szerokiej akcji informacyjnej oraz zaangażowanie do zbiórki makulatury miejscowych sklepów i firm prywatnych.

Wyróżnienia w formie dyplomu:

 1. Szkoła Podstawowa nr 307 w Warszawie – za uzbieranie 4 ton 580 kg makulatury.
 2. Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy – za uzbieranie 2 ton 400 kg makulatury.
 3. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Szczyrku – za uzbieranie 1 tony 660 kg makulatury.
 4. Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Opatówku – Filia w Sierzchowie – za uzbieranie 1 tony 627 kg makulatury.

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom odbędzie się 10 października 2017 roku podczas inauguracji 15. edycji Święta Drzewa w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Klub Gaja może pomagać koniom, wspierać ich leczenie i utrzymanie także dzięki hojności ofiarodawców przekazujących darowiznę oraz 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069). Możesz zostać także opiekunem wirtualnym jednego z koni Klubu Gaja. Uratowaliśmy już 60 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Są zadbane i potrzebne.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
 • Polub nas na Facebook

  Facebook Pagelike Widget