Jabłoń. Fot. www.pixabay.com

Warsztaty Quest w Głubczycach

Dzisiaj w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. Szafera w Głubczycach odbyły się pierwsze warsztaty QUEST, poświęcone tworzeniu nieoznakowanych szlaków turystycznych, o których poruszamy się za pomocą wierszowanych zagadek.  W ten sposób możemy poznawać  ciekawe kulturowo i przyrodniczo miejsca, często mniej znane, ale ważne dla społeczności lokalnej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”.

Podczas 6 godzinnych warsztatów uczniowie poznali tajniki tworzenia questów, a następnie tworzyli swoje pierwsze questy. Warsztaty poprowadził Grzegorz Gołoś – specjalista z zakresu turystyki, twórca  produktów i pakietów turystycznych, szlaków, gier terenowych i questów.

DSC01920W warsztatach QUEST wezmą udział także pozostałe szkoły biorące udział w projekcie Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól” – Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Autorskie questy stworzone przez uczniów wezmą udział w konkursie, w trakcie którego wyłonimy najciekawszy quest. Zwycięski projekt zostanie opracowany i opublikowany, a także zamieszczony w aplikacji mobilnej Klubu Gaja „Drzewa z klimatem”quest_glubczyce (2)

Warsztaty i konkurs QUEST prowadzone są w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”, który został dofinansowany ze środków  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt poświęcony jest zadrzewieniom  i zakrzewieniom śródpolnym na terenach rolniczych, ich znaczeniu w ochronie różnorodności biologicznej i przeciwdziałaniu zmianom klimatu, a także korzyściom jakie  przynoszą one dla zdrowia obywateli i rozwoju zrównoważonego.

NFOSiGWwfos male

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget