Święto Drzewa 2016

Warsztaty Quest w Rzeszowie

3 marca w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbyły się kolejne warsztaty  z tworzenia Questów, w których wzięli udział uczniowie klasy II i III technikum (technik architektury krajobrazu).

Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z istotnymi pojęciami z zakresu turystyki oraz ideą powstawania gier terenowych i Questów. W części warsztatowej odbyły się ćwiczenia, które miały na celu zapoznanie uczniów z budowaniem struktury Questu. Były to zadania polegające na konstruowaniu zagadek, zadań, wierszyków; były również zadania z zakresu logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, rysunku.

Dzięki ćwiczeniom uczniowie mogli również poznać najczęściej popełniane błędy przy konstrukcji własnej koncepcji Questu. Uczestnicy warsztatów przeanalizowali przykładowe Questy, stworzyli krótkie zadania dla mniejszych grup oraz wyszli w teren, aby zlokalizować i wybrać najciekawsze punkty w najbliższej okolicy szkoły.

Warsztaty stały się inspiracją do opracowania Questu na terenie ogrodu szkolnego, który nie tylko będzie brał udział w konkursie w ramach projektu Klubu Gaja Święto „Drzewa- wśród pól”, ale również posłuży do uatrakcyjnienia dni otwartych w szkole, jej promocji wśród gimnazjalistów oraz wszystkich którzy chcieliby poznać historię szkoły oraz zapoznać się z roślinami na ścieżce dydaktycznej przy ZSA w Rzeszowie.

Zobacz zdjęcia z warsztatów <<< https://goo.gl/photos/a9EmhRLAtKgYHXAk7

Warsztaty Quest zostały zorganizowane w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól”, który został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

NFOSiGWwfos male

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget