Tree Hunter na tropie Józefa

Zapraszamy na spotkanie z brytyjskim Tree Hunterem Robem McBride, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Wiśniowej pod dębem Józef – zwycięzcą konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku 2016 i polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2017.  Publiczne głosowanie trwa się do końca lutego na www.treeoftheyear.org

Słynny brytyjski Tree Hunter Rob McBride przybędzie do Polski aby spotkać się z dębem Józef, rosnącym na terenie parku w Zespole Parkowo-Dworkim i Folwarcznym w Wiśniowej w woj. podkarpackim.

Rob Mc Bride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych i znaczących drzew, współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi drzewami. Prawie 2,5 tysiąca osób śledzić jego konto na Twitterze i Facebooku. Grupa „Treehunter”, założona przez niego dziesięć lat temu, zgromadziła już ponad 1,5 tysiąca osób.

Tree_Hunter_pod_debem_slowianin_2015Kiedy Rob dowiedział się o Europejskim Drzewie Roku, rozpoczął promocję konkursu i drzew biorących w im udział. W 2015 roku odwiedził wszystkie drzewa -finalistów europejskiego konkursu. Zagościł także w Polsce. Podczas spotkań pod drzewami ze społecznościami lokalnymi zwracał uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony.

Drzewa jednoczą ludzi jak nic innego. Działają jak katalizatory pozytywnej energii. Dzięki temu wspaniałemu konkursowi możemy wspólnie świętować spotkanie z naszymi europejskimi skarbami,  jakimi są drzewa, a także pomóc ludziom  zrozumieć prawdziwą wartość drzew i rolę jaką odgrywają w naszym życiu  – powiedział Rob Mc Bride o konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Kiedy: sobota, 18 luty 2017, ok. godz. 16.00
Gdzie: Dąb Józef, na terenie parku w Zespole Parkowo-Dworkim i Folwarcznym w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim w woj. podkarpackim.

Kontakt:

Kamil Mendocha, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, tel. 663638030

Rob Mc Bride, tel. +447814526077
Zobacz niektóre z filmów realizowanych przez Roba Mc Bride:

Extreme hunting tree
Launch of European Tree of the Year 2015
Cooperation on Lonely Tree at Llanfyllin Powys, Wales for BBC

Na zdjęciu: Tree Hunter pod dębem Słowianim w Dębinie

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget