Debata o drzewach w Jodłowniku

Jodłownik to malowniczo położona miejscowość, a zarazem gmina w Małopolsce, skąd niedaleko w Pieniny i Tatry. Współpraca z miejscowymi i instytucjami w ramach projektu Klubu Gaja „Święto Drzewa – wśród pól” zaowocowała debatą dla społeczności lokalnej, która odbyła 30 maja 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Jodłowniku. Spotkanie poprowadził Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Podczas dyskusji z mieszkańcami poruszono takie problemy jak zanikanie różnorodności biologicznej na terenach wiejskich, adaptacja do zmian klimatu oraz rola i znaczenie zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w rolnictwie. Szczególną uwagę zwrócono na rolę edukacji i zaangażowania obywateli. Stan zarośli śródpolnych w znacznym stopniu zależy od lokalnych społeczności, którzy są właścicielami gruntów oraz  rolników, którzy gospodarują na tych terenach. Ważne zadanie spoczywa także na młodzieży, która kształci się w zawodach związanych z rolnictwem, a także władz samorządowych, które wydają zezwolenia na usuwanie drzew.Debata_SDWP_Jodlownik 004

Na zakończenie Jacek Bożek zaprosił wszystkich na sierpniowe Święto Owocobrania w Szczyrzycu w gminie Jodłownik, podczas którego klub Gaja będzie prowadził ciekawe gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, związane z rolą i znaczeniem zadrzewień śródpolnych.

Czytaj więcej o działaniach Klubu Gaja w ramach projektu „Święto Drzewa- wśród pól”

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget