Spotkanie Partnerów dla Klimatu

W dniu 9 marca 2016 r. odbyło się coroczne spotkanie Partnerów Platformy „Partnerstwo dla Klimatu”, której Klub Gaja jest członkiem.  Celem „Partnerstwa dla Klimatu” jest prowadzenie wspólnie z partnerami kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu. W ramach Platformy organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – konferencje, debaty, happeningi, wystawy, które mają na celu zwiększanie świadomości z zakresu ochrony klimatu wśród różnego rodzaju instytucji oraz mieszkańców Polski. Od 2012 roku inicjatywa działa pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa.

Spotkanie prowadził Pan Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, który zaprezentował inicjatywy realizowane w ramach Platformy„ Partnerstwo dla Klimatu” przez Miasto St. Warszawa oraz pozostałych Partnerów w roku 2015 na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym ochrony środowiska i klimatu. Nakreślił również krótki plan działań, które Miasto Warszawa planuje realizować samodzielnie w roku 2016 w jak i we współpracy z Partnerami Platformy.partnerstwo_dla_klimatu

W drugiej części spotkania przedstawiciele Partnerów przedstawili informacje podsumowujące działania, które były realizowane przez nich w roku 2015 oraz plany związane z działaniami, które będą realizowane w roku 2016. Klub Gaja zaprezentował działania związane z programami edukacji ekologicznej Święto Drzewa oraz Zaadoptuj rzekę.Zaprosił Partnerów do udziału w akcji Big Jump – 10 lipca 2016 nad Wisłą w Warszawie oraz inauguracji 14. edycji Święta Drzewa, połączonej z sadzeniem drzew, która odbędzie się 10 października 2016 na Polu Mokotowskim i w Bibliotece Narodowej w Warszawie.Na zakończenie spotkania wręczono Partnerom Certyfikaty Partnera dla Klimatu na rok 2016.

Partnerami „Platformy dla Klimatu” są organizacje i instytucje reprezentujące bardzo różnorodne środowiska, m.in. jednostki administracji rządowej i samorządowej, ambasady, organizacje pozarządowe oraz instytucje, dla których ochrona klimatu stanowi priorytet.

Więcej informacji nt. „Partnerstwa dla Klimatu”<<<

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget