Norman złamał nogę…potrzebna pomoc

Norman ma dopiero 8 lat. Kilka lat temu został uratowany od rzeźni przez Klub Gaja. Pomagał osobom niepełnosprawnym jako koń terapeuta. Norman uległ wypadkowi i znów potrzebuje Waszej Pomocy. Koszt podstawowego leczenia to ok 3500 złotych, potrzebna jest też pomoc rzeczowa oraz dalsza rehabilitacja.

16. lutego tego roku podczas pobytu na padoku Norman złamał nogę (wieloodłamowe złamanie kości pęcinowej z przemieszczeniem). Pierwsze słowa lekarza weterynarii robiącego zdjęcia rtg – „koń do uśpienia…”. Jednak pilna konsultacja z weterynarzami ortopedii z SGGW w Warszawie, pozwoliła na zmianę decyzji i darowanie Normanowi życia po raz kolejny.

Norman leczony jest zachowawczo. Przednią lewą nogę ma w zielonym jak trawa gipsie. Według wskazań weterynarza ortopedii może na niej stawać, a nawet powinien zacząć na niej chodzić, gdyż do szybkiego zrostu kości niezbędne są mikroruchy. Norman jest codziennie masowany ręcznym masażerem przez swoją opiekunkę, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia. Nogi konia smarowane są maścią LIOTON 1000, która jednocześnie chłodzi i działa przeciwobrzękowo, poprawia ukrwienie i zapobiega ochwatowi. Koń musi mieć również miękkie podłoże usypane z  trocin, ażeby ulżyć nogom podczas przemieszczania. Przewidziany czas usztywnienia nogi w gipsie to 3 miesiące. Dlatego po tak długim czasie niezbędne dla Normana są zabiegi rehabilitacyjne.

normanTeraz potrzebne dla Normana są  każde ilości trocin, ponieważ  (25kg x 12worków) starcza zaledwie na 1 miesiąc oraz maści LIOTON 1000 (100 g)  której co miesiąc potrzebne jest 8 opakowań. Norman mógłby mieć już wprowadzoną rehabilitację w formie: laseroterapii – która przyspiesza procesy zrostowe kości oraz elektroterapię, która zwiększa zasięg ruchów i przywraca czynności mięśni (koszt cyklu 10 dni terapii to ok. 900 zł).

Minął już miesiąc, Norman jest pełny chęci do życia i końskiej wdzięczności oraz radosnego rżenia. Nie pozwólmy, żeby brak funduszy na leczenie przesądził o jego życiu, bądź sprawności. Możesz pomóc Normanowi wpłacając Darowiznę na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120) z dopiskiem: „leczenie Normana”. Pieniądze są potrzebne już teraz! Od Was i Waszych dobrych Serc zależy jego życie.

Wasze wsparcie rzeczowe dla Normana jest również cenne. Jeśli ktoś z Was dysponuje trocinami (z okolic Łodzi), bądź może zasponsorować LIOTON 1000, który jest dla niego na wagę złota, bardzo prosimy o kontakt z Klubem Gaja (klubgaja@klubgaja.pl tel. 33 812 36 94). Liczy się każda pomoc i każde dobre serce, które może Normana wesprzeć. Norman z góry dziękuje!

Przeczytaj historię Normana<<<

Pomóż – przekaż darowiznę<<<

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget