Życzymy Eko Świąt i jajek od wolnych kur

Jak co roku, Klub Gaja zachęca konsumentów do świadomych zakupów. Apelujemy aby jajka, których nie może zabraknąć na Wielkanocnym stole oznaczony były numerem 0 i 1 (z chowu ekologicznego i wolnowybiegowego). Te cyfry to gwarancja, że jajka pochodziły od kur, których dobrostan oraz naturalne zachowania zostały poszanowane.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych zwierząt w przemyśle jest kura. W Polsce hoduje się  blisko 40 milionów kur niosek. 97% z nich trzymana jest w klatkach lub halach, co nie pozwala na zaspokajanie ich naturalnych potrzeb. Jajka, od kur z hodowli ekologicznej i wolnego wybiegu są droższe, ale warto zapłacić wyższą cenę oszczędzając tym zwierzętom cierpienia. Kupując jajka z numerem 0 i 1 popierasz wolny chów kur.

Z okazji zbliżających się Świąt, których jajko jest istotnym symbolem, życzymy Państwu wszystkiego najlepszego i najzdrowszego … jak jajko. I przekazujemy przesłanie od kury Nioski.

Bądź ludzki
Dokonując wyboru w sklepie możesz mi pomóc. Mogę siedzieć zamknięta w klatce, nie znać słońca, trawy, grudek ziemi, piasku. Wokół mnie, stłoczone są inne podobne do mnie stworzenia. Jajka z takiej hodowli oznaczone są numerem 3.

Bądź wrażliwy
Jajka z numerem 2 pochodzą z  hodowli ściółkowej. Jesteśmy zamknięte nie w klatach, lecz w dużej hali. Mamy grzędy i możemy zaspokajać niektóre nasze naturalne potrzeby. Wciąż jednak nie widzimy słońca i zieleni.

Bądź hojny
Jajka od kur szczęśliwszych są droższe i warto zapłacić taką cenę. To najlepszy sposób poparcia dla hodowców kur trzymanych na wolnym wybiegu lub w hodowli ekologicznej. Skorupki naszych jajek mają numery 0 lub 1.

Bądź szczęśliwy
Tym szczęściem możesz dzielić się z innymi. Jajko to symbol nowego życia, odrodzenia i… miłości.

Życzenia od kury nioski

Zespół Klubu Gaja

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget