Czy dąb Słowianin znajdzie się na podium?

Trwa głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2015. Polski dąb Słowianin – Drzewo Roku 2014 Klubu Gaja – ma realne szanse znaleźć się na podium tego prestiżowego konkursu. O trzecie miejsce konkurujemy z drzewami z Hiszpanii i Czech.

Dąb Słowianin zdobył już blisko 8 000 głosów w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Niewiele brakuje mu do wyprzedzenia opatowieckiej sosny z Czech i hiszpańskiej ogłowionej topoli. Od soboty 21.02.2015r. głosowanie staje się tajne. Nie będzie widoczna ilość głosów oddanych na poszczególne drzewa. Głosowanie trwa do 28. lutego 2015r., a wyniki poznamy dopiero 5 marca 2015.

W związku z utajnieniem liczby głosów oddanych na poszczególne drzewa musimy się bardziej zmobilizować. Zaprośmy do głosowania rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich, którzy kochają drzewa, może właśnie ich głos zdecyduje o końcowym wyniku konkursu. Polski kandydat ma realne szanse na miejsce na podium. Możemy powtórzyć sukces z poprzedniego roku, kiedy to dąb Wybickiego z Będomina zajął zaszczytne trzecie miejsce, zdobywając blisko 17 000 głosów – mówi Jolanta Migdał, koordynatorka programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

Na dąb Słowianin zagłosowali m. in. podróżniczka i pisarka – Elżbieta Dzikowska oraz językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim – prof. Jan Miodek.

Głosujmy na dąb Słowianin na stronie http://www.treeoftheyear.org/ lub poprzez stronę www.swietodrzewa.pl. Zawalczmy o miejsce na podium dla polskiego kandydata.

Więcej o Słowianinie >>>

Mogą Państwo przekazać 1% podatku na sadzenie i ochronę drzew rozliczając się za pomocą Bezpłatnego Programu PIT, który znajduje się na stronie Klubu Gaja lub w deklaracji PIT wpisując KRS: 0000120069.

Fot. Wojciech Grzanka

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget