WARTO SIĘ CIESZYĆ Z WOLNOŚCI

W ubiegły wtorek (13.01.2014) Jacek Bożek, szef Klubu Gaja wziął udział w uroczystości podsumowującej obchody 25-lecia odzyskania Wolności. „Rok Wolności udał się. I był źródłem satysfakcji dla nas wszystkich” – podkreślał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Klub Gaja zachęcał do świętowania 25-lecia odzyskania swobód obywatelskich poprzez działania dla przyrody w ramach programu Święto Drzewa.


List Prezydenta RP Bronisława KomorowskiegoWspólnym wysiłkiem powinniśmy zadbać, aby nawyk cieszenia się wolnością stał się elementem trwałym, żebyśmy każdego roku 4 czerwca zechcieli się cieszyć wolnością, myśleć o wolności naszej i innych, żebyśmy 4 czerwca potrafili zawsze w sobie umacniać przekonanie, że w dalszym ciągu jesteśmy za wolność odpowiedzialni
  – podkreślił Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości.

Klub Gaja celebrował 25-lecie odzyskania Wolności podczas inauguracji programu Święto Drzewa. W Warszawie, Katowicach oraz Bielsku-Białej odbyły się wydarzenia połączone z sadzeniem drzew, którym nadano imiona Drzew Wolności. W Warszawie stanęła także instalacja artystyczna Klubu Gaja i Waldemara Rudyka Drzewo Wolności, na której każdy mógł zawiesić biały lub czerwony liść z własnymi refleksjami. Ponadto Klub Gaja zachęcał aby w tegorocznej edycji programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa, zasadzonym przez uczestników drzewom nadawać imiona Drzew Wolności. Lokalne obchody wydarzenie Święto Drzewa-Drzewo Wolności zadeklarowało i poparło sprawozdaniami ponad 180 szkół, instytucji, organizacji oraz osób prywatnych.

To ogromy zaszczyt uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu, szczególnie że w ten sposób zostały docenione działania Klubu Gaja. Wydarzenie artystyczne Drzewo Wolności w Warszawie, które zainicjowaliśmy, spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wypisywaniu refleksji na biało-czerwonych liściach towarzyszyły ogromne emocje, nie tylko wśród Polaków i Polek ale także wśród obcokrajowców. Wolność jest dla każdego wartością nadrzędną – mówi Jacek Bożek założyciel i lider Klubu Gaja.

W Polsce w ramach obchodów odbyło się około 400, a na całym świecie około 200, różnorodnych wydarzeń, okolicznościowych imprez, konferencji, wystaw i innych inicjatyw. W zorganizowane z inicjatywy Prezydenta RP obchody 25-lecia Wolności promujące sukces polskiej transformacji włączyły się społeczności lokalne, organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje publiczne, a także środowiska polonijne, ambasady, konsulaty i Instytuty Polskie na całym świecie.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Święto Drzewa, Wydarzenia i otagowano jako , , , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget