Niezwykłe przygody pod choinkę

Klub Gaja serdecznie zachęca do czytania książeczek Joanny Rajch. Opowiadania te, skierowane do dzieci, pełne są pięknych opisów przyrody, przygód w których dobro zwycięża oraz troski o otaczającą przyrodę oraz zwierzęta. Część dochodów ze sprzedaży książeczek wspomaga Klub Gaja w działaniach na rzecz ochrony przyrody oraz zwierząt.

Obok „Opowieści o zaginionym przyjacielu”, „Żegnaj sarenko” i „Zapomnianej baśni” na sklepowych półkach pojawiły się nowe tytuły: „Uciekaj Tariko”, „Zagubiona dolina”, „Ostatnia sonata” oraz kolejna opowieść o przygodach Stasia pt. „Staś i jego tajemnice”. Wszystkie książki są wydane w barwnej, twardej oprawie. Przepełnione są pięknymi ilustracjami. Opowiadania Joanny Rajch mogą stać się wspaniałym prezentem świątecznym dla dzieci – zarówno tych starszych jak i najmłodszych.

„Uciekaj Tariko” jest to opowieść o hinduskim chłopcu o imieniu Advay, który sprzeciwia się brutalnemu traktowaniu małpki. Ten moment łączy losy chłopca oraz makaka.

Historia chłopca zmagającego się dzielnie ze złym losem ujęta jest na tle bardzo ciekawych, egzotycznych realiów Mauritiusa, zarysowanych tak zmysłowo, że czuje się zapachy
ulic, widzi barwy przyrody, słyszy odgłosy tętniącej życiem wyspy.

„Zagubiona dolina” to historia indiańskiego chłopca, który uciekając przed armią Stanów Zjednoczonych rzuca się w otchłań rzeki. Nurt wyrzuca go na nieznany piaszczysty brzeg. W podróży jaką Indianin Ahajute ma przed sobą towarzyszyć mu będą dziewczyna o włosach koloru ognia oraz niedźwiadek.

Tajemnicza i wzruszająca opowieść oparta na tradycyjnej mitologii indiańskiej, która zabiera czytelników na niezwykłą wyprawę do legendarnej Zagubionej Doliny. (…) Wraz z kartami tej książki otwiera się dla czytelnika fascynująca wyprawa do świata, któremu już wkrótce grozi całkowita zagłada.

W kolejnej odsłonie przygód Stasia zatytułowanej „Staś i jego tajemnice” mali czytelnicy będą mogli jeszcze lepiej poznać chłopca. Opowiadania o Stasiu, jego przygodach, przyjaciołach oraz ukochanym psie – Tofiku, to magiczna podróż w świat tradycyjnej baśni, tajemniczych zdarzeń oraz magicznej fantazji. Przygody Stasia na pewno zachwycą nie tylko najmłodszych ale także i ich rodziców.

„Ostatnia sonata” to przepiękna opowieść o przyjaźni i muzyce, która daje siłę. Losy trójki ludzi w różnym wieku z różnymi doświadczeniami skrzyżowały się niespodziewanie – leciwy pianista, były nazista poszukujący odkupienia i młody chłopiec pełen pasji. Książka w niezwykle obrazowy sposób ukazuje emocje, piękno muzyki oraz strach i bolesne doświadczenia.

Zagubiona dolina Ostatnia sonata    Staś i jego tajemnice

Książki do nabycia w księgarniach internetowych www.motyleksiazkowe.pl oraz www.bookmaster.pl a także w księgarniach stacjonarnych.

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły i otagowano jako , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget