Bączek potrzebuje pomocy

Bączek przekazany przez Klub Gaja do Pogotowia Leśnego
w Mikołowie, gdzie jest obecnie leczony ze względu na obrażenia musi pozostać w Pogotowiu do przyszłego roku. Klub Gaja organizuje zbiórkę na leczenie ptaka oraz budowę woliery dla bączków, które nie będą mogły powrócić do życia na wolności.

Dotychczas udało się zebrać ponad 200 zł. Wszystkim, którzy wsparli leczenie bączka oraz budowę woliery, bardzo dziękujemy. Na stronie siepomaga.pl każdy może wpłacić dowolną kwotę, która pomoże w ratowaniu bączków oraz budowie specjalnej woliery dla ptaków. Bączek

Bączek to rzadko występujący w Polsce gatunek ptaka. Ta najmniejsza czapla zamieszkuje tereny szuwarowe i jest pod ścisłą ochroną. Niestety przez ciągłą degradację tych terenów populacja bączków zmniejsza się. Bączka niełatwo jest zaobserwować, gdyż jest ptakiem niezwykle płochliwym i skrytym. Najczęściej przemieszcza się skacząc, biegając i wspinając się po nadbrzeżnej roślinności, dzięki niemal nadnaturalnemu zakresowi ruchów ich nóżek.

To kolejny bączek, w którego ratowaniu i leczeniu bierze udział Klub Gaja. Cieszymy się, że możemy rozwiązywać realne problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu. Uratowanie bączka, puszczyka, łabędzia czy nietoperza to drobne ale rzeczywiste działania na rzecz zwierząt i środowiska – podkreśla Paweł Grzybowski z Klubu Gaja.

W Pogotowiu Leśnym w Mikołowie obecnie przebywają trzy bączki, w tym jeden na stałe. Przez złamane skrzydło nie jest w stanie powrócić do naturalnego środowiska. Dlatego też Pogotowie Leśne w Mikołowie, planuje budowę wolierydla bączków, które potrzebują leczenia oraz dla tych które nie będą mogły już powrócić do życia na wolności. Klub Gaja chcąc wesprzeć budowę woliery zorganizował zbiórkę publiczną. Każdy może wspomóc te inicjatywę na siepomaga.pl lub wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Klubu Gaja (90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 w tytule wpłaty wpisując „woliera”).

Fot. Klub Gaja / Joanna Żabicka

Ten wpis umieszczono w kategorii Artykuły, Ciekawostki, Wydarzenia i otagowano jako , . Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget