12. Święto Drzewa – Drzewo Wolności. Zapraszamy.

Klub Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 12. edycji Święta Drzewapod hasłem Drzewo Wolności, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25 lat Wolności. Świętujmy odzyskanie swobód obywatelskich poprzez działania dla przyrody – naszego wspólnego dobra.

Program objęty również patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej– zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne.

W ciągu 11 lat Święta Drzewa w programie uczestniczyło blisko 550 tysięcy osób, przy szerokim udziale społecznym posadziliśmy ponad 700 tysięcy drzew i zebraliśmy ponad 3 tysiące ton makulatury!

Gorąco zapraszamy Państwa do organizacji obchodów Święta Drzewa w dniu 10 października 2014 pod hasłem Drzewo Wolności. Wszyscy, którzy zgłoszą się do programu otrzymają początkiem października materiały edukacyjne: plakaty, ulotki oraz wydawnictwo z opisem jak zorganizować Święto Drzewa – Drzewo Wolności. Sprawozdania z przeprowadzenia Święta Drzewa – Drzewa Wolności zostaną przesłane do kancelarii Prezydenta RP.

Formularz zgłoszeniowy do 12. edycji Święta Drzewa >>>

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest akcja sadzenia drzew co roku 10 października oraz wiele różnorodnych działań wokół drzew: festyny i pikniki, konkursy artystyczne i literackie, przedstawienia teatralne, koncerty, happeningi. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe, które służą pomocą. Udział w Święcie Drzewa pomaga w promocji działań proekologicznych i nawiązywaniu współpracy. Działania takie jak sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, ochrona starych drzew, zbiórki makulatury to rzeczywiste działania na rzecz ochrony środowiska.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy – Czarodziejskiego Drzewa, Zbieraj makulaturę, ratuj konie i Drzewa Roku. Nagrody wręczane są laureatom w Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Lasów Państwowych, partnerów Święta Drzewa oraz ambasadorów Klubu Gaja. Więcej informacji i regulaminy konkursów na stronie programu www.swietodrzewa.pl w zakładce KONKURSY.

Więcej informacji >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget