Czy znajdzie się dom dla emeryta – Kuby?

Podbudowani sukcesem – szybkim znalezieniem domu dla Antałka – zwracamy się z apelem o dom dla kolejnego konia. Tym razem Klub Gaja poszukuje przyjaznego miejsca dla Kuby – konia emeryta.

Kuba to 26-letni koń pociągowy, który od 17 lat mieszka wraz z opiekunami w Międzyrzeczu nieopodal Bielska-Białej.  Przez większość życia pomagał swoim ludziom w pracach polowych i leśnych. W zamian za to otrzymywał od nich życzliwość, opiekę i przyjaźń. Od 17 lat wspólnie pokonywali trudy życia. Niestety choroba oraz upływający czas dotknęły zarówno opiekunów jak i konia. Kochają oni Kubę i nie chcą nawet myśleć o sprzedaniu go handlarzom. Nie są jednak w stanie – ze względu na wiek i stan zdrowia – opiekować się dłużej przyjacielem.

Klub Gaja poszukuje więc dobrego, przyjaznego miejsca, w którym Kuba może spędzić ostatnie lata życia spokojnie, wciąż otaczany ludzką miłością i życzliwością.

Więcej informacji na temat Kuby można uzyskać drogą e-mailową pod adresem klubgaja@klubgaja.pl lub drogą telefoniczną 33/ 812 36 94.

Liczymy, że dla Kuby równie szybko znajdzie się nowy dom.

Ten wpis umieszczono w kategorii ratuj konie, Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget