Święto Drzewa w Dąbrowie Górniczej

14 lipca (czwartek) godz.10.00 w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, sala nr 2 odbędzie się wernisaż wystawy Święto Drzewa i przekazanie sadzonek dębów.

Wystawa Święto Drzewa  poświęcona jest różnorodnym przykładom realizacji ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej.  To największe przedsięwzięcie  Klubu Gaja, rozwijane od ponad 8 lat. Głównym przesłaniem jest sadzenie drzew, które najkorzystniej minimalizują skutki zmian klimatycznych na Ziemi. Ósma edycja programu przyniosła ponad 43 tys. zasadzonych drzew i 43 tys. uczestników. Jej inauguracja w województwie śląskim odbyła się w ubiegłym roku w październiku z udziałem m.in. prezydenta Dąbrowy Górniczej. Przed gmachem Biblioteki Śląskiej  w Katowicach Zbigniew Podraza  posadził dąb.

Po wernisażu Klub Gaja rozda sadzonki dębów najmłodszym mieszkańcom miasta – przedszkolakom z Przedszkola nr 14 oraz przeprowadzi z nimi happening „Życzenia dla drzew”.

Projekt Święto Drzewa – etap województwo śląskie został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget