Zbiórka makulatury – pomoc dla koni

Klub Gaja zachęca do zbiórki makulatury na rzecz ratowania koni przeznaczonych na rzeź, zaniedbanych i chorych. Zbiórka odbędzie się w dniach 21–27 października przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Każdy może pomóc tym pięknym zwierzętom!

Pieniądze z uzbieranej makulatury Klub Gaja przeznacza na pomoc koniom. Uratowane zwierzęta służą w zajęciach rehabilitacyjnych dzieci niepełnosprawnych, w małych gospodarstwach, w niewielkich ośrodkach wypoczynkowych. Są zadbane i bardzo potrzebne.

 Makulaturę można wrzucać do kontenera ustawionego przed hipermarketem Auchan i w ten sposób przyłączyć się do akcji Klubu Gaja – Zbieraj makulaturę, ratuj konie. W jej ubiegłej edycji (wrzesień 2012–czerwiec 2013) w całej Polsce uzbierano 525 ton makulatury!

 Zbieranie makulatury z Klubem Gaja to także realne działania na rzecz ochrony przyrody. Każde tysiąc kilogramów zużytego papieru, który ponownie trafiła do produkcji, pozwala zaoszczędzić 17 drzew, trzy metry sześcienne przestrzeni na wysypisku śmieci, blisko 30 tysięcy litrów wody i 40 procent energii.

 W ciągu 10 lat akcji Klub Gaja uratował już 54 konie i zebrał ponad 2700 ton makulatury.

 W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z agroturystyką.

 Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:

    – wykonanie darowizny na konto Klubu Gaja – 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120;

    stałe polecenie przelewu;

    – zbiórkę kartridży i makulatury (dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na pomoc i ratowanie koni);

    – przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069).

Foto: Feta- pomaga dzieciom w fundacji „Czarodziejska Góra”.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget