Święto Drzewa tuż, tuż!

Zapraszamy do udziału w 11. edycji Święta Drzewa. Nasz program  zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i  osoby prywatne.  W ostatnich 10. edycjach Święta Drzewa, wspólnie posadziliśmy w Polsce i na świecie blisko 570 000 drzew i zebraliśmy ponad 2700 ton makulatury. Gorąco zapraszamy Państwa do przyłączenia się do nas!

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Partnerem strategicznym programu są Lasy Państwowe. Nadleśnictwa w całym kraju służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew.  Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy i statuetki Czarodziejskiego Drzewa (w konkursie Czarodziejskiego Drzewa w czterech kategoriach), Pegaza (w konkursie Zbieraj makulaturę, ratuj konie) oraz Drzewa Roku ( w konkursie Drzewo Roku) wręczane laureatom w  Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Lasów Państwowych, partnerów Święta Drzewa oraz ambasadorów Klubu Gaja.

Wszyscy,  którzy przystąpią do programu otrzymają materiały edukacyjne: plakaty, ulotki oraz wydawnictwa z opisami dobrych praktyk. Będą one dobrą inspiracją do przeprowadzenia kreatywnych działań w ramach Święta Drzewa. 


 

UWAGA!

W tym roku prosimy o zgłaszanie udziału w programie Święto Drzewa poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy .

 Natomiast zgłoszenia do konkursów prosimy przesyłać na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy) e-mailem: swietodrzewa@klubgaja.pl lub pocztą na adres: Klub Gaja, ul. Parkowa 10, 43-365 Wilkowice (najlepiej na płycie CD).

 Terminy zgłoszeń do konkursów: 

Konkurs Drzewo Roku  do 30 listopada 2013

Konkurs Czarodziejskiego Drzewa  do 31 maja 2014

Konkurs Zbieraj makulaturę ratuj konie do 30 czerwca 2014

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget