Tylko 4 dni głosowania na Drzewo Roku 2013 Klubu Gaja

Już w niedzielę – 30 czerwca – zakończy się głosowanie na Drzewo Roku 2013. W konkursie, organizowanym przez Klub Gaja, swój głos może oddać każdy internauta na stronie www.swietodrzewa.pl. Na oddanie głosu pozostały cztery pełne dni.

Ambasadorami konkursu są podróżniczka i autorka, Elżbieta Dzikowska  oraz reżyser i senator, Kazimierz Kutz .

Do wtorku (25 czerwca) w głosowaniu prowadził Dąb Wybickiego z Będomina (gmina Nowa Karczma, woj. pomorskie), który zebrał ponad 6 000 głosów oraz sosna z Przerodek (gmina Lubowidz, woj. mazowieckie), która zebrała ponad 5 000 głosów. Na trzecim miejscu znalazł się dąb Wojsław z Mikorowa (gmina Czarna Dąbrówka, woj. pomorskie) – blisko 3 000 oddanych głosów.  Spośród 191 propozycji nadesłanych z całego kraju w finale  są także:

– lipa Gracja z Tuszyna (woj. dolnośląskie)

–  Dąb Powstańców 1863 roku z Puszczy Kampinoskiej (woj. mazowieckie)

– lipa z Cielętnik (woj. śląskie)

– lipa z Irządz (woj. śląskie)

– Nasza Lipa z Łazisk Górnych (woj. śląskie)

– lipa z Sandomierza (woj. świętokrzyskie)

– dąb Przyjaciel z Budzisławia Starego (woj. wielkopolskie)

–  mamutowiec z Brwic (woj. zachodniopomorskie)

Drzewo to nie tylko ważny element ekosystemu, ale także źródło natchnienia dla poetów, miejsce wspomnień czy obiekt kultu religijnego. Ubiegłoroczny konkurs dowiódł też, że drzewo potrafi inspirować ludzi do wspólnego działania. Dzięki promocji konkursu w mediach, platan z Kóz, który zdobył w Polsce 1. miejsce, zajął 2. miejsce w Europie – mówi dr hab. Zbigniew Wilczek ( Uniwersytet Śląski), jeden z jurorów konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja.

Dotychczas liczba odsłon strony plebiscytu przekroczyła 71 000. Organizatorzy przypominają o zasadach głosowania: z danego adresu email można oddać tylko jeden głos. Każdy głos zostanie uznany za oddany po kliknięciu linka, który głosujący otrzyma w postaci e-maila na swoją pocztę.

Konkurs Drzewo Roku jest częścią Święta Drzewa – programu Klubu Gaja. Ostatnia 10. jubileuszowa edycja Święta Drzewa  Klubu Gaja to rekordowa liczba – ponad 112  500 zasadzonych drzew i udział ponad 56  000 osób – dzieci, młodzieży i  dorosłych.

Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią projektu Święto Drzewa Klubu Gaja dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.Honorowy patronat nad 10-leciem Święta Drzewa Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. Partner strategiczny: Lasy Państwowe. Partnerzy : LeasePlan, Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget