Przy ślubnej dorożce!

Klub Gaja ratuje konie przed śmiercią w rzeźni. Maksiu, roczny źrebak, uniknął tego losu, ponieważ Klub Gaja wykupił go i przekazał nowym opiekunom. Takich koni , jak on – zupełnie młodych i z góry skazanych na rzeź jest bardzo dużo. Możesz im pomóc przekazując 1% podatku Klubowi Gaja. Za te pieniądze stowarzyszenie pomaga zwierzętom i wykupuje konie.

Maksiu przyszedł na świat w przeciętnym gospodarstwie, gdzie utrzymuje się jedną klacz, która rodzi kolejne źrebaki na sprzedaż. I ten ogierek mógł zostać sprzedany do rzeźni. Jednak Klub Gaja wykupił konia, znalazł mu nowy dom i opiekunów. Stajnia, do której trafił należy do pasjonatów koni.

Wierzymy, że kontakt z końmi ma kojący wpływ na psychikę, a opieka nad zwierzętami uczy odpowiedzialności, dlatego staramy się, aby nasze dzieci, członkowie rodziny i przyjaciele spędzali jak najwięcej czasu w naszym gospodarstwie – opiekując się końmi – mówią Magda i Paweł Parkitni właściciele stajni pod Wrocławiem, na obrzeżach Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Konie, wśród których jest już także Maksiu służą do jazd rekreacyjnych, nauki jazdy wierzchem, sesji zdjęciowych i przejażdżek bryczką – również dla par ślubnych.

Maksiu jest 53. koniem ocalonym przez Klub Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody, także poprzez:
• przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – łatwy w obsłudze program PIT,
• wykonanie darowizny na konto organizacji,
• stałe polecenie przelewu,
• zbiórkę makulatury i kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni.

Klub Gaja chroni przyrodę i zwierzęta dzięki wsparciu darczyńców. Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na Klub Gaja – KRS 0000120069. Ratujemy przyrodę z Tobą i dla Ciebie!

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget