Konie za… kartridże

Klub Gaja ocalił już 52 konie, by pomagały ludziom, choć miały trafić do rzeźni. Z firmą Green Project Klub Gaja zachęca do ratowania koni, ochrony środowiska i zbierania… kartridży. Udział w programie zadeklarowało już 300 szkół w całej Polsce.

 Używane tak powszechnie drukarki, wymagają wymiany wkładów. Zamiast wyrzucać je do śmieci można oddać do recyklingu. „Zbieraj kartridże, ratuj konie” – akcja Klubu Gaja i Green Project, gwarantuje, że zebrane kartridże trafią do refabrykacji, a pieniądze, zaoszczędzone na powtórnym przetworzeniu produktu, przeznaczamy na wykup koni. Co najmniej 3 tysiące kartridży to 1 uratowany koń!

Dlaczego warto oddawać puste kartridże do powtórnego wykorzystania?

  • Można odzyskać nawet do 95% każdego kartridża poddając go refabrykacji
  • Zużyte kartridże, pozostawione na wysypisku,  rozkładają się ok. 800 lat
  • Przy produkcji tuszy i tonerów z użyciem refabrykowanych kartridży zużywa się o wiele mniej energii, surowców i wody niż przy produkcji nowych
  • Wraz z Klubem Gaja można wykupić konia, który będzie pomagał innym ludziom

W Polsce rocznie hoduje się na ubój 60 tys. koni, głównie na eksport. Do rzeźni idą konie po ciężkich pracach polowych, leśnych i sporcie wyczynowym oraz te, które od urodzenia są hodowane na mięso. Na ubój trafiają również zwierzęta zaniedbane i schorowane. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie i leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Konie trafiają m. in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim, prowadzą hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce.  Są zadbane i potrzebne. 

 Zbiórkę zużytych kartridży (oryginalnych i zamienników do drukarek atramentowych, i laserowych) mogą prowadzić uczniowie przy pomocy rodziców i nauczycieli.  Zaprośmy do akcji krewnych i znajomych, zachęćmy pobliskie szkoły, zaprzyjaźnione firmy, instytucje i urzędy – począwszy od urzędu gminy i spółdzielni mieszkaniowej.

Aby przystąpić do programu „Zbieraj kartridże, ratuj konie” wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.greenproject.org.pl/forumlarz-szkola.php

Więcej informacji o programie: http://www.greenproject.org.pl/dla-szkol.html

Klub Gaja jest jedną z wiodących organizacji społecznych w Polsce, zajmującą się ochroną środowiska i prawami zwierząt. Ratujemy konie dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, dla których ważna jest ochrona otaczającej nas przyrody także poprzez:
• przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – program PIT
• wykonanie darowizny na konto naszej organizacji
• stałe polecenie przelewu
zbiórkę kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget