Zbiórka do 18 listopada – Auchan w Bielsku-Białej

Klub Gaja zbiera makulaturę przed centrum handlowym
Auchan w Bielsku-Białej

W dniach 12-18 listopada br. Klub Gaja, wspólnie z centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej oraz spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej, będzie zbierać makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży surowca przekazane zostaną na wykup, leczenie i inne formy pomocy koniom przeznaczonym na rzeź.

Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli umieścić makulaturę w specjalnie oznakowanym kontenerze, który zostanie ustawiony przed hipermarketem Auchan, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 421.

Zbieranie surowców wtórnych, to nie tylko działanie ekologiczne, ale i społeczne. W wypadku zbiórki makulatury, w akcji Klubu Gaja uczestnicy pomagają zwierzętom i nie marnują wartościowych zasobów – mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

Zbiórka makulatury przeprowadzona zostanie w ramach kampanii Zbieraj makulaturę, ratuj konie, która prowadzona jest przez Klub Gaja od ponad 10 lat. Jej celem jest pozyskanie środków ze sprzedaży makulatury, które wraz z kwotami z 1% podatku i darowiznami wykorzystywane są na wykup, utrzymanie i leczenie koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych. Uratowane zwierzęta trafiają m.in. do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych, gdzie mają zapewnione dobre warunki i dożywotnią opiekę. W ramach kampanii Klub Gaja uratował dotychczas 50 koni. Dzięki akcjom prowadzonym wspólnie z Auchan uratowany został Błysk – dwuletni gniady wałach, który obecnie przygotowywany jest do nauki jazdy dla najmłodszych.

Klub Gaja to polska, nowoczesna organizacja ekologiczna, która buduje Pokolenie Eko XXI wieku.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget