Zbiórka makulatury na ratowanie koni

W dniach 12 – 18 listopada 2012 Klub Gaja organizuje zbiórkę makulatury na rzecz ratowania koni przed centrum handlowym Auchan, ul. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej.

Przez tydzień Klub Gaja wspólnie z centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej i spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej będą zbierać makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży surowca zostaną przekazane na wykup, leczenie i inne formy pomocy dla koni chorych lub przeznaczonych na rzeź– dlatego hasło akcji to: Zbieraj makulaturę, ratuj konie.  Oznaczony kontener na makulaturę stanie przed hipermarketem. Przyjmowana będzie każda ilość wykorzystanego papieru.

Zbiórka makulatury jest działaniem edukacyjnym, społecznym i ekonomicznym. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury wraz z kwotami z 1% podatku i darowiznami wykorzystywane są na wykup koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych, znalezienie i przewiezienie ich do nowego domu, wsparcie ich utrzymania, terapię, leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoring. Konie Klubu Gaja trafiają często do organizacji, które dzięki nim prowadzą hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują też w małych gospodarstwach lub agroturystyce.

Klub Gaja ma już 50 koni. Dzięki akcjom prowadzonym wspólnie z Auchan uratowany został Błysk – dwuletni gniady wałach, który przygotowywany jest do lekcji nauki jazdy konnej dla najmłodszych.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget