Zbiórka makulatury – Katowice

 Klub Gaja zbiera makulaturę na ratowanie koni
12 październik, Katowice, ul. Bankowa 12
przed budynkiem Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego

Klub Gaja zaprasza wszystkich mieszkańców Katowic do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Specjalnie oznaczony kontener stanie 12 października na ul. Bankowej 12 przed budynkiem Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego. Zużyty papier będzie można wrzucać do kontenera w godzinach od 9.00 do 19.00. Partnerami akcji są Uniwersytet Śląski, Instytucja Kultury-Miasto Ogrodów oraz firma Stena Recycling z Siemianowic Śląskich.

Akcja towarzyszy inauguracji 10 jubileuszowej edycji programu Święto Drzewa, którego celem jest aktywna edukacja społeczna o zmianach klimatycznych w kontekście ochrony drzew. W ostatnich 5 edycjach Święta Drzewa, wspólnie z uczestnikami programu Klub Gaja zasadził w Polsce i na świecie ponad 315 000 drzew i zebrał blisko 1 500 ton makulatury.

Rocznie każdy z nas zużywa 240 kg papieru. Do wyprodukowania takiej ilości potrzeba czterech drzew, albo…270 kg makulatury! Uczestnicząc w akcji Klubu Gaja, segregujesz papier i pomagasz ludziom oraz zwierzętom.

W Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso lub wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) oraz wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane. Prośby, kierowane do Klubu Gaja, o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w roku. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajdujemy dla nich nowe domy, wspieramy ich utrzymanie i leczenie, monitorujemy stan adoptowanych zwierząt.  Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię chorych, do małych gospodarstw lub do agroturystyki.

Do tej pory Klub Gaja uratował już 50 koni!

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest częścią programu Święto Drzewa, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Miasta Katowice. Partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwowe.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget