Drzewo Roku Klubu Gaja w ogrodach.pl i na wakacjach!

Finaliści 2. edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja znaleźli się na portalu Agory – ogrody.pl. Tegoroczny konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – ponad 100 tysięcy odsłon strony plebiscytu. Korzystając z wakacyjnego odpoczynku i wędrówek, zachęcamy do oglądania wszystkich jedenastu finalistów konkursu, a przede wszystkim laureata – platana w Kozach na północnych stokach Beskidu Małego, w województwie śląskim.

Wszystkie drzewa, które znalazły się w finale można oglądać na

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113408,12156507,11_niezwyklych_drzew.html

Zapraszamy do zwiedzania! Finaliści są w ośmiu województwach (świętokrzyskim, wielkopolskim, zachodnio-pomorskim, śląskim, podkarpackim, mazowieckim, pomorskim i dolnośląskim), w tym trzy w woj. śląskim i dwa – w woj. mazowieckim. Wiele z nich znajduje się w miejscach atrakcyjnych pod względem turystycznym!

Odkrywanie drzew 2. edycji Drzewa Roku Klub Gaja to także propozycja dla wakacyjnych poszukiwaczy skarbów (za pomocą odbiornika GPS), którzy biorą udział w geocachingu. Jest to zabawa w poszukiwanie skarbów i odnotowanie tego faktu na stronie internetowej www.geocaching.pl . Zlokalizowanie pojemnika ze „skarbem” jest możliwe dzięki posiadaniu współrzędnych geograficznych. Dokładne dane, które ułatwią odnalezienie drzew, znajdują się na: https://swietodrzewa.pl/?p=1290#more-1290

Przed nami wręczenie statuetki zwycięzcy konkursu Drzewo Roku 2012 – 10 października w Warszawie, podczas inauguracji jubileuszowej 10. edycji programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa oraz promocji albumu Drzewo Roku 2012.

Konkurs Drzewo Roku jest propozycją skierowaną do osób indywidualnych, instytucji, organizacji i społeczności lokalnych, którym szczególnie zależy na ochronie starych drzew, ponieważ znają i doceniają ich wartość kulturową i społeczną. Druga edycja konkursu przyniosła aż 290 zgłoszeń drzew z całej Polski (o 205 więcej niż w 1. edycji konkursu), a na 11 drzew wybranych do finału oddano prawie 31 tys. ważnych głosów (o 15 270 więcej niż w 1. edycji).

UWAGA: Ogłoszenie kolejnej edycji konkursu Drzewo Roku 2013 już we wrześniu tego roku na stronie www.swietodrzewa.pl

Konkurs Drzewo Roku prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwo

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget