Minister środowiska zagłosował w konkursie Klubu Gaja

Minister środowiska – Marcin Korolec wziął udział w konkursie Klubu Gaja – Drzewo Roku 2012. Spośród 11 kandydatów do tytułu Drzewa Roku, minister zagłosował na wierzbę z Legionowa. Drzewa na osiedlach to ekologia i wytchnienie dla mieszkańców miast. Zachęcam każdego do wybrania własnego drzewa i głosowania, zostało tylko kilka dni. Postawiłem na drzewo popularne, które może znaleźć każdy w swojej najbliższej okolicy. Na legionowskim osiedlu stało się symbolem i ekologicznym, i dla społeczności mieszkańców – wyjaśnił swój wybór.

W konkursie Klubu Gaja na Drzewo Roku, który zakończy się już 30 czerwca, głosują internauci z całej Polski. Do tej pory najwięcej głosów zdobył platan z Kóz (woj. śląskie), który ma prawie 6, 5 tys. głosów. Za nim uplasowała się wierzba z Wambierzyc (woj. dolnośląskie) – ponad 5, 7 tys. głosów i dąb Bartek z Bartkowa (woj. świętokrzyskie) – ponad 4, 5 tys. głosów.

Głos można oddać na: https://swietodrzewa.pl/drzewo_roku_2012/
Pozostałe drzewa, których historie – zgodnie z wymaganiami konkursu – splatają się z losami ludzi w przeszłości i współcześnie to:

•    dąb Kameduła z Bieniszewa (woj. wielkopolskie)
•    platan Olbrzym z Chojny (woj. zachodniopomorskie)
•    buk Szczęścia z Istebnej (woj. śląskie)
•    wierzba Adam z Katowic (woj. śląskie)
•    dąb Aleksander z Krościenka Wyżnego ( woj. podkarpackie)
•    wierzba z Legionowa ( woj. mazowieckie)
•    lipa z Motarzyna ( woj. pomorskie)
•    dąb Rozalia ze Świętej Rozalii ( woj. mazowieckie)

Głosowanie w konkursie rozpoczęło się 1 czerwca. Do tej pory oddano ponad 27, 5 tys. głosów.

Konkurs Drzewo Roku jest częścią programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. Program poświęcony różnorodnym formom ochrony drzew i propagowaniu wiadomości o zmianach klimatycznych, w swojej 9. edycji (2011 r.) zakończył się dwoma rekordami: zaangażował 71 tys. uczestników i doprowadził do zasadzenia w całej Polsce – blisko 83, 5 tys. drzew.

Program Święto Drzewa dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwowe.

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget