Klub Gaja zaprasza do głosowania na Drzewo Roku 2012

Platany kontra lipy. Bartek kontra Adam. Pustelnik kontra pustelnica

Każdy internauta może poznać historię drzew i wybrać osobiście. Wybieramy drzewo, które zmieniało i zmienia życie ludzi. W konkursie startuje 11 drzew, wyselekcjonowanych z 290 zgłoszeń z całej Polski. Każde ma swoją niepowtarzalną historię i piękno.

Zobacz foto: https://swietodrzewa.pl/drzewo_roku_2012/  i… wybierz sam!

W głosowaniu prowadzi drzewo…, które towarzyszy na każdym kroku, czyli lipa z Wambierzyc  (ponad 3,5 tys. głosów)!  Tuż za nią uplasował się platan z Kóz – drzewo, strażnik świetności ludzi. Dotychczas bardzo dużo głosów zdobyły także: drzewo jak okręt, czyli lipa z Motarzyna i drzewo pilnie strzeżone – platan Olbrzym z Chojny.

Głosowanie na Drzewo Roku Klubu Gaja trwa tylko do 30 czerwca. Laureat będzie w konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Na głosy internautów czekają również: dąb Bartek z Bartkowa – drzewo, które ma swojego anioła; dąb Kameduła z Bieniszewa – drzewo, które zawołało do ludzi; buk Szczęścia z Istebnej, czyli drzewo, które ratuje dzieci; katowicka wierzba Adam, czyli  drzewo wielkiego bloku; dąb z Krościenka Wyżnego, czyli drzewo komediopisarza. Są także: wierzba z Legionowa – drzewo, które wywołało współczucie oraz drzewo pokornej i mądrej dziewczyny, czyli dąb Rozalia ze Świętej Rozalii.

Głosy oddajemy na: www.swietodrzewa.pl

To ważny konkurs. Pokazuje, jak wielkie znaczenie mają drzewa i w sensie biologicznym, i  społecznym. To pod drzewami odbywają się lokalne festyny i rodzinne pikniki. To od nich zaczyna się historia osiedla, miasta czy narodu. Ich wizerunki widnieją w herbach i na sztandarach. Konkurs pokazuje także, jak my jesteśmy ważni dla drzew, które potrzebują ochrony i opieki, aby były piękne i zdrowe. Niektórzy, dzięki konkursowi Klubu Gaja, po raz pierwszy dowiedzieli się, że w swojej okolicy mają takie niezwykłe drzewo! Jeżeli zagłosują  na nie, może w przyszłości nie pozwolą wyciąć innego – komentuje Jolanta Migdał, przewodnicząca jury Drzewo Roku 2012.

Konkurs Drzewo Roku jest częścią Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Ostatnia edycja programu to rekordowa liczba zasadzonych drzew – blisko 83, 5 tys. i  rekordowa liczba uczestników – ponad 71 tys.

Program Święto Drzewa dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ten wpis umieszczono w kategorii Drzewo Roku. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget