Wystawy Klubu Gaja w Sosnowcu i Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska – wystawa „Święto Drzewa”. Wernisaż: Urząd Miasta  – 19 marca, godz. 11.00

Sosnowiec – wystawa „Pomóż ratować zwierzęta” w Centrum Informacji Miejskiej, czynna od 20 – 30 marca

Święto Drzewa – program Klubu Gaja na temat ochrony i sadzenia drzew, które ograniczają skutki zmian klimatycznych, oczyszczają powietrze, dają schronienie zwierzętom i odpoczynek ludziom – w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia.

Wystawa o efektach Święta Drzewa – w całej Polsce i zagranicą – będzie pokazywana w Rudzie Śląskiej. W ubiegłym roku okazały dąb Goduli (z Rudy Śląskiej) znalazł się w finale konkursu Klubu Gaja – Drzewo Roku, który motywuje wspólnoty lokalne w całej Polsce do rozpoznawania i promocji drzew o wyjątkowym znaczeniu w historii i życiu codziennym  mieszkańców. Wystawę będzie można oglądać do 30 marca. Projekt Święto Drzewa został dofinansowany przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Sosnowcu prezentujemy wystawę o innych działaniach Klubu Gaja – pomocy niesionej zwierzętom. „Pomóż ratować zwierzęta” to wzruszające historie zwierząt – dzikich i udomowionych, którym pomogliśmy.  Wśród nich ważne miejsce zajmują konie. Od niedawna jeden z uratowanych koni – Drumla – pomaga w hipoterapii dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

Prośby o ratunek dla koni to kilkadziesiąt sygnałów w ciągu każdego roku. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie i leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Trafiają m. in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.  Są zadbane i potrzebne. Koszt zakupu jednego konia to ok. 4 tysięcy zł!

Klub Gaja może ratować konie tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:

  • przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069 – pobierz program PIT do rozliczenia za 2011r.
  • darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
  • stałe polecenie przelewu ( wystarczy nawet 20 zł miesięcznie)
  • pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury
  • pieniądze uzyskane ze zbiórki kartridży
  • darowizny na stronie Siepomaga
Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget