Zaproszenie do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”

Szanowni Dyrektorzy/ki i Nauczyciele/ki,

Miasto Stołeczne Warszawa w ramach którego działa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Klub Gaja serdecznie zapraszają Państwa placówkę do udziału w 5 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Z powodu sytuacji związanej z epidemią SARS-CoV-2 proponujemy Państwu podjęcie działań w trybie stacjonarnym lub w wersji alternatywnej – online, w zależności od reżimu sanitarnego.

Placówki oświatowe i wychowawcze, które odeślą ZGŁOSZENIE do dnia 20 września 2021 r. otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne oraz sadzonki drzew. W ramach akcji WYRÓŻNIMY NAJLEPSZE INICJATYWY! Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2021 r. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję poprzez:

  • organizację akcji sadzenia drzew i krzewówstacjonarnie: z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości m.in. w ogrodach przy placówkach, włączanie rodziców do sadzenia drzew w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!”; alternatywnie: posadzenie przekazanych sadzonek drzew bez udziału uczniów i gości, przekazanie sadzonek rodzicom. WAŻNE: W Zgłoszeniu do akcji możecie Państwo zaznaczyć zapotrzebowanie na ilość sadzonek drzew, które nieodpłatnie, w miarę możliwości Państwu przekażemy. Ilość sadzonek drzew jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany gatunków drzew, w zależności od ilości zgłoszeń i dostępności sadzonek. Po odbiór sadzonek zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury, w dniu 11 października (poniedziałek), w godz.11.00-12.00. 
  • różnorodne działania wokół drzew i dla drzew stacjonarnie: zorganizowanie kreatywnych zajęć i zabaw o drzewach na różnych zajęciach i przedmiotach, organizację gier terenowych, konkursów np. plastycznych, literackich, fotograficznych, które odnoszą się do drzew; alternatywnie – przeprowadzenie przez nauczycieli konkursów online w ramach nauki zdalnej, udostępnianie online materiałów m.in. plakatów, słuchowisk, kolorowanek, broszury i gry terenowej, które otrzymają Państwo elektronicznie.  
  • realizację własnych projektów przyrodniczych wokół Pawilonu Edukacyjnego Kamień Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, zlokalizowanego przy ul. Wybrzeże Puckie 1 w Dzielnicy Praga-Północ stacjonarnie: zachęcamy placówki do odwiedzenia tego miejsca oraz opracowania i realizacji własnych projektów przyrodniczych związanych z okolicą Kamienia np. gier terenowych, prowadzenia obserwacji roślin czy zwierząt itp. alternatywnie: przeprowadzenie przez nauczycieli w/w propozycji w formie zadań online w ramach nauki zdalnej.  Z nadesłanych sprawozdań, zostaną wyróżnione trzy najciekawsze projekty przyrodnicze związane z okolicą Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

POBIERZ ZGŁOSZENIE >>>

POBIERZ REGULAMIN >>>

ZGŁOSZENIE do akcji należy odesłać na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com.

W ramach akcji zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach przyrodniczych w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Ilość warsztatów jest ograniczona. Chętnych prosimy o zgłoszenie się na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com

 

                             

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget