Lider w ekologii

Dbanie o środowisko, wprowadzanie nawyków ekologicznych w codzienne funkcjonowanie to idee coraz bliższe młodzieży.

Stąd pomysł na utworzenie Akademi EkoAsów, czyli stworzenie przestrzeni do rozwoju swoich kompetencji liderskich w obszarze działań na rzecz środowiska. Od marca do listopada 2021 roku, 12 młodych osób z Żywiecczyzny, uczestniczy w warsztatach, przygotowujących je do przeprowadzenia własnych inicjatyw o charakterze ekologicznym, a w dalszej perspektywie do liderowania w swoim otoczeniu.

Wakacje są intensywnym czasem dla EkoAsów i bardzo nie „wakacyjnym”. W tym czasie młodzież diagnozowała własne środowisko, uczyła się o celach, budżetach, pisaniu własnych inicjatyw i projektów.

Wakacje zakończyły dwa dni warsztatów o liderowaniu w obszarze ekologii. Młodzież miała okazje spotkać się z Jackiem Bożkiem, z Klubu Gaja, który skupił się na temacie liderowania dla siebie, dla środowiska. Było o rzeczach najistotniejszych i koniecznych w swojej liderskiej ścieżce. Dzień zakończyła debata oksfordzka – „Greta Thunberg – głosem naszego pokolenia”.

Zapraszamy do śledzenia inicjatyw tych młodych ludzi – już we wrześniu – na profilu Fundacji „Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy”.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget