SIEMIA Bug Festiwal

SIEMIA Bug Festiwal dobiegł końca. W malowniczej Wólce Nadbużnej niedaleko Siemiatycz położonej dosłownie na brzegu Bugu przez kilka dni (11-17 sierpnia) można było wysłuchać wykładów i koncertów oraz uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach. Klub Gaja zaprosił uczestników festiwalu na warsztat „Śladem ciszy”.

Swój wkład w SIEMIA Bug Festiwal mieli także przedstawiciele Klubu Gaja – Jagoda i Jacek Bożek oraz Beata Tarnawa, którzy poprowadzili wieczorny warsztat „Śladem ciszy”. Zasadniczym elementem warsztatu był wieczorny spacer w milczeniu wśród nadbużańskiej przyrody i spadających w tym czasie perseidów. Na festiwalu spotkaliśmy wielu przyjaciół– Julię z Ethy, Kamilę i Michała z Alchemii Lasu oraz starych druhów – Wojtka Eichelbergera i Jacka Jakubowskiego, którzy tak jak my postanowili wesprzeć ideę festiwalu, przybyć nad Bug i podzielić się swoją wiedzą. Dziękujemy wszystkim za spotkania i rozmowy!

Podczas sześciu dni SIEMIA Bug Festiwalu na scenach przybrzeżnej i śródleśnej można było posłuchać koncertów muzyki folk, etnicznej – słowiańskiej, nowoczesnej muzyki elektronicznej, jak i artystów prezentujących alternatywne awangardowe odmiany. Tematem warsztatów, a także seminariów i wykładów była m.in. ekologia i konieczność dbania o środowisko naturalne oraz psychologia i rozwój. Wydarzenie zakorzeniono w historii i tradycji Słowian. Słowo „Siemia”, jak tłumaczą organizatorzy, ze starosłowiańskiego oznacza „rodzinę”  i tak podczas festiwal tworzyła się przestrzeń przekazu myśli, idei, wiedzy.

Jacek Bożek, szef Klubu Gaja, podsumowując SIEMIA Bug Festiwal powiedział –„Organizacja nie była najmocniejsza stroną festiwalu ale magiczne miejsce i ludzie prowadzący oraz uczestniczący w warsztatach i wykładach sprawili, że przyjazd Klubu Gaja na to wydarzenie uważam za udany. Warsztat „Śladem ciszy” tuż nad brzegiem Bugu wpisywał się w atmosferę niepowtarzalnej i unikalnej przyrody i wprowadził uczestników w świat skupienia i refleksji. Jeszcze raz przekonałem się, że Ziemia jest doskonałą przewodniczką i nauczycielką na ścieżce poznania samego siebie”.

Fot. Klub Gaja i Ethy

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget