Rusza 4 edycja akcji Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy!

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Klub Gaja serdecznie zapraszają placówki oświatowe i wychowawcze z terenu m. st. Warszawy do udziału w 4 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Z powodu sytuacji związanej z COVID-19 proponujemy Państwu podjęcie działań w trybie stacjonarnym lub w wersji alternatywnej – online.

Jak wziąć udział w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”?

Można to zrobić wysyłając ZGŁOSZENIE DO AKCJI  na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com. Działania można dostosować do otaczającego środowiska przyrodniczego i społecznego, akcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Akcja  „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” realizowana jest w ramach wsparcia programu „Milion drzew dla Warszawy”.

Placówki oświatowe i wychowawcze, które odeślą ZGŁOSZENIE DO AKCJI do dnia 30 września 2020 r. otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne (plakaty, film, słuchowisko dla dzieci) oraz sadzonki drzewek ( ilość sadzonek jest ograniczona). W ramach akcji WYRÓŻNIMY NAJLEPSZE INICJATYWY! Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2020 r.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy” poprzez:

  • organizację akcji sadzenia drzew i krzewówstacjonarnie: z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości m.in. w ogrodach przy placówkach, włączanie rodziców do sadzenia drzew w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!”; alternatywnie: posadzenie przekazanych sadzonek drzew bez udziału uczniów i gości, przekazanie sadzonek rodzicom. W pakiecie otrzymają Państwo plakat z instrukcją jak posadzić drzewo.

WAŻNE: W Zgłoszeniu do akcji możecie zaznaczyć zapotrzebowanie na ilość sadzonek drzew, które nieodpłatnie, w miarę możliwości Państwu przekażemy. Ilość sadzonek drzew jest ograniczona.

Po odbiór sadzonek zapraszamy Państwa do Służewskiego Domu Kultury, w dniu 9 października (piątek) 2020 r., w godz.11.00-12.00.

  • zajęcia w terenie i zorganizowanie gry terenowej – stacjonarnie: wyjście w teren z uczniami i poznawanie drzew rosnących w mieście, uczenie się rozpoznawania gatunków, dowiadywanie się o korzyściach jakie przynoszą mieszkańcom i przyrodzie; alternatywnie: zaproponowanie gry terenowej jako zadania on-line w nauce zdalnej, które uczniowie będą mogli wykonać samodzielnie lub przy wsparciu rodziców. Karty do gry terenowej otrzymają Państwo w pakiecie. 
  • różnorodne działania wokół drzew i dla drzew stacjonarnie: zorganizowanie kreatywnych zajęć i zabaw o drzewach na różnych zajęciach i przedmiotach, organizację konkursów np. plastycznych, literackich, fotograficznych, które odnoszą się do drzew; alternatywnie – przeprowadzenie przez nauczycieli konkursów online w nauce zdalnej, udostępnianie online słuchowiska na temat drzew i filmu o sadzeniu drzew, które otrzymają Państwo w pakiecie.

POBIERZ ZGŁOSZENIE DO AKCJI >>>

POBIERZ REGULAMIN AKCJI >>>

www.zzw.waw.pl

Na zdjęciach: Warszawskie Święto Drzewa 2019 – rozdawanie sadzonek przed Służewskim Domem Kultury, sadzenie drzew w Przedszkolu nr 115 i w Szkole Podstawowej nr 375. Fot. Klub Gaja

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone