Kopyta mają znaczenie!

Jak stare przysłowie brzmi… “Bez kopyt nie ma konia”.

Kopyto to jedna z ważniejszych części anatomicznych ciała konia, na którą mamy bezpośredni wpływ, ponieważ poddaje się je zabiegom pielęgnacyjnym najczęściej, bo co około cztery tygodnie. Jest to bardzo ważny element dla biomechaniki ruchu i dla całego organizmu końskiego i zdrowia ogólnego, a także samopoczucia.

Niestety kopyta często wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i specjalistycznego podejścia oraz leczenia. Choroby na jakie najczęściej cierpią to: dysfunkcja linii białej, ochwat, degeneracja strzałki gąbczastej i inne.

Struganie kopyt jest konieczne, czasami konieczne jest także podkucie kopyta. A jeśli z powodów zdrowotnych nie można podkuć podkowy na metalowe gwoździe, trzeba ją w specjalny sposób przykleić do kopyta. I taka sytuacja spotkała naszą White Lady, która z powodu zbyt cienkiej podeszwy kopytowej potrzebuje wsparcia dla kopyta w postaci podkowy. Z kolei ze względu na przebyty ochwat i anatomię jej kopyta, nie może być podkuta na klasyczne metalowe podkowy.

Klub Gaja uratował 60 koni, niektóre hodowane były na mięso i miały trafić do rzeźni. Nadal potrzebują pomocy. Wymagają szczególnej opieki i leczenia ze względu wiek, stan zdrowia, urazy fizyczne i psychiczne. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy.

Wierzymy, że uda nam się w tym kryzysie dbać o nasze zwierzęta jak najlepiej. Tak jak dotychczas. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy. Bez Was opieka nad nimi jest niemożliwa…

LINK DO ZBIÓRKI>>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone