Skrzydła dla Pegaza

Pegaz – pierwszy uratowany koń przez Klub Gaja w roku 2000. Klub Gaja postanowił zapewnić mu dożywotnie utrzymanie. Jest symbolem zmian w Polskim prawie dotyczących wywozu żywych koni na rzeź z roku 1997. Zmiany te zostały zainicjowane przez Klub Gaja. Wykup Pegaza był symboliczną chwilą w Polsce dla ludzi pomagających zwierzętom.

Koleje życia Pegaza bywały różne. Jednak staramy się i dbamy o niego, jak możemy. Obecnie potrzebujemy zebrać środki na ostrzykanie jego pleców serapiną. Cierpi on na zaawansowany zespół Kissing Spine. Został zdiagnozowany w roku 2016, po wykonanym zdjęciu RTG. Od tego czasu wdrażamy konieczne ćwiczenia, zabiegi fizjoterapeutyczne, osteopatyczne, akupunkturowe i wspieramy go suplementami. Jednak obecnie potrzebuje on zabiegu – ostrzykanie pleców środkiem przeciwbólowo-przeciwzapalnym.

Plecy Pegaza są zmęczone i obolałe od ciężarów jakie nosiły całe dotychczasowe życie. Potrzebujemy zebrać kwotę aż… 1200 zł, by zapewnić mu komfort i pomóc w życiu bez bólu. Bardzo prosimy w Jego i naszym imieniu o pomoc. To niemała kwota, ale może mu pomóc i zmniejszyć ból… By mógł o nim na chwilę zapomnieć.

Uratowaliśmy 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności Darczyńców. Prosimy o pomoc, każda wpłata się liczy. Wierzymy, że uda nam się w tym kryzysie dbać o nasze zwierzęta jak najlepiej. Tak jak dotychczas. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy. Bez Was opieka nad nimi jest niemożliwa…

LINK DO ZBIÓRKI>>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget