Dołącz do akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”

Miasto Stołeczne Warszawa oraz Klub Gaja serdecznie zapraszają warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze do udziału w 2 edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy”. Zachęcamy do organizowania jesiennych nasadzeń drzew i krzewów, otaczania ich opieką oraz wyjścia w teren i poznawania drzew w najbliższej okolicy. Zieleń, piękne skwery i parki, to jeden z największych skarbów stolicy.

Jak wziąć udział w akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy”?

Pierwszy krok to zgłoszenie udziału. Można to zrobić wysyłając ZGŁOSZENIE  na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com. Więcej informacji   w REGULAMINIE AKCJI.

WAŻNE: Placówki oświatowe i wychowawcze, które odeślą ZGŁOSZENIE do dnia 30 września 2018 r. otrzymają PLAKAT i BROSZURĘ.

WAŻNE: W Zgłoszeniu można zaznaczyć zapotrzebowanie na ilość sadzonek drzew, które nieodpłatnie, w miarę możliwości przekażemy placówkom. Ilość sadzonek drzew do przekazania jest ograniczona. Po odbiór sadzonek zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury, w dniu 10 października, w godz.11.00-12.00.

WAŻNE: W ramach akcji wyróżnimy najlepsze inicjatywy! Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2018 r.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” poprzez:

  • organizację akcji sadzenia drzew i krzewów na terenie placówki. Jeśli w ogrodach przyszkolnych brakuje już miejsca, można zorganizować wspólne nasadzenia drzew wraz z sąsiadami np. spółdzielniami mieszkaniowymi, firmami czy instytucjami w najbliższej okolicy. Rodzice wraz z uczniami mogą posadzić drzewa w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem: „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!” 
  • adopcję posadzonych drzew. Posadzenie drzewa nie jest łatwe, często znacznie trudniej jest potem zadbać o nie, dlatego warto otoczyć je opieką. Jeśli nie możecie posadzić drzewa na swoim terenie, otoczcie opieką młode drzewo już posadzone. Poszukajcie go w najbliżej okolicy. Zaadoptowane drzewa oznaczymy specjalną tabliczką.
  • wyjście w teren, poza mury placówki. To okazja by poznać drzewa w najbliższej okolicy, sprawdzić, które gatunki drzew i krzewów najlepiej rosną w mieście. Poszukać starych drzew z historią i opowieścią, a także tych młodych posadzonych w ramach „Miliona drzew dla Warszawy”.

Działania można dostosować do otaczającego środowiska przyrodniczego i społecznego, akcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Przeczytaj w BROSZURZE jak zrobili to inni. Zainspiruj się, możesz skorzystać ze sprawdzonych pomysłów!

Akcja „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” realizowana jest w ramach wsparcia programu „Milion drzew dla Warszawy”.

REGULAMIN AKCJI „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” >>>

ZGŁOSZENIE DO AKCJI „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” >>>

BROSZURA „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” >>>

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget