Pegazy 2018 dla najlepszych w zbiórce makulatury!

Klub Gaja przyznał tegoroczne Nagrody Pegaza za szczególne osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2017/2018 uczestnicy wspólnie zebrali blisko 250 ton tego surowca. W akcji wzięło udział ponad 50 podmiotów z całej Polski – placówki oświatowe, jednostki samorządu terytorialnego, firmy i osoby prywatne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji  segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają zwierzętom. Za pieniądze z makulatury Klub Gaja wspiera utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną, monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji, prowadzi edukację ekologiczną oraz inne czynności związane z realizacją akcji. W ostatniej edycji wsparliśmy leczenie i utrzymanie koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Kasi, Premiery, Buby, Drumli.

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce makulatury wszystkim placówkom oświatowym, gminom, osobom prywatnym i firmom, m.in. hipermarketowi Auchan w Bielsku-Białej i w Mikołowie, Drukarni Szara oraz firmie Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej, która wspiera nas  w odbiorze surowców wtórnych. Wielu z uczestników już od wielu lat niestrudzenie rokrocznie bierze udział w akcji ratowania koni. Jesteście wspaniali!

Najciekawsze działania opisane przez uczestników i nadesłane na konkurs „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zostały nagrodzone Nagrodami Pegaza. Wszyscy uczestnicy otrzymają Dyplom-Podziękowanie za udział w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.


LAUREACI NAGRODY PEGAZA 2018

I Kategoria – za największą ilość makulatury:

 1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie – za uzbieranie 16 ton 856 kg makulatury.
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu – za uzbieranie 16 ton 440 kg makulatury.
 3. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski – za uzbieranie 15 ton 10 kg makulatury.

II Kategoria – za najciekawsze przeprowadzenie działań:

 1. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu – za szereg działań towarzyszących zbiórce makulatury, m.in. obserwowanie pod lupą końskich podków, zabawy badawcze „Co jedzą konie” i naukę rysowania koni.
 2. Szkoła Podstawowa nr 321 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Warszawie – za przeprowadzenie całorocznej akcji zbiórki makulatury, której towarzyszyły różnorodne działania m.in. konkurs plastyczny „Mój przyjaciel koń”, lekcje tematyczne, wycieczka do stadniny koni i krzyżówka ekologiczna, której hasłem było „Konie w życiu człowieka od wieków”.
 3. Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku-filia w Sierzchowie – za całoroczne zajęcia edukacyjne wzbogacające wiedzę dzieci na temat koni, m.in. wizytę w stadninie koni oraz warsztaty ceramiczne podczas których każdy uczeń wykonał figurkę konia.

III Kategoria – za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników:

 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Zamościu – za zaangażowanie całej szkoły – uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, a także okolicznych sklepów, firm, instytucji i mieszkańców.
 2. Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy – za zaangażowanie pracowników Starostwa i Nadleśnictwa w Oleśnicy, a także sklepów spożywczych, klubu sportowego i gabinetu weterynaryjnego.
 3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu – za zaangażowanie całej społeczności szkolnej i lokalnej, m.in. sklepów, firm i Biblioteki Publicznej w Wąsoszu.

Wyróżnienia w formie dyplomu:

 1. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie – za uzbieranie 2 ton makulatury.
 2. Szkoła Podstawowa nr 10 we Wrocławiu – za uzbieranie 1 tony 900 kg  makulatury.
 3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczyrku – za uzbieranie 1 tony 870 kg makulatury.

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom odbędzie się 10 października 2018 roku podczas inauguracji 16. edycji Święta Drzewa w Warszawie.

Klub Gaja może pomagać koniom, wspierać ich leczenie i utrzymanie także dzięki hojności ofiarodawców przekazujących darowiznę oraz 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069). Możesz zostać także opiekunem wirtualnym jednego z koni Klubu Gaja. Uratowaliśmy już 60 koni skazanych na rzeź, chorych, wymagających opieki lub takich, którymi właściciele nie mogli się dłużej opiekować. Są zadbane i potrzebne.

Ten wpis umieszczono w kategorii Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
 • Polub nas na Facebook

  Facebook Pagelike Widget