Dzień Zrównoważonego Piękna Davines: fryzjerzy zasadzili 2000 drzew

Drzewko do drzewka i zbierze się las. 16 kwietnia 2018 r.grupa niemal 100 fryzjerów z całej Polski zasadziła 2000 drzew. W efekcie w podwarszawskim Chojnowie powstał nowy, młody las. Fryzjerzy fundusze na akcję sadzenia drzew zbierali w marcu wśród klientów swoich salonów, w ramach III Dnia Zrównoważonego Piękna. Inicjatorem akcji jest włoska marka Davines. Wydarzeniu partneruje Klub Gaja.

Była to już trzecia akcja sadzenia drzew, wokół której skupili się fryzjerzy ze wszystkich stron naszego kraju. Każdego roku zachęcają swoich klientów do wrzucenia dobrowolnych datków do puszek. Zebrane w ten sposób środki są przeznaczane na akcję sadzenia. W sumie w ciągu wszystkich edycji fryzjerzy posadzili już 4356 drzew.

– To bardzo budujące patrzeć, jak to wydarzenie przybiera na sile. Zaczynaliśmy skromnie, a dziś możemy się cieszyć tak dużą liczbą zasadzonych drzew. Ta akcja idealnie wpisuje się w podejście marki Davines, która dąży do tego, aby być firmą jak najbardziej przyjazną środowisku. Chcemy zarażać naszą ideą zrównoważenia jak największe grono fryzjerów i ich klientów. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele – podkreśla Marek Graniszewski z Davines.

W chojnowskim lesie fryzjerzy zasadzili lipy, klony jawory i klony zwyczajne, jarzębiny oraz czereśnie ptasie. To drzewa, które idealnie wpisują się w ekosystem nadleśnictwa, a ich kwiaty iowoce mogą być pożywieniem dla dzikich zwierząt.

– Już kolejny raz sadziliśmy drzewa z ludźmi, którzy na co dzień dbają o piękno, ale nie zapominają o przyszłych pokoleniach. Davines Polska to sprawdzony partner Święta Drzewa i już myślimy o dalszych wspólnych działaniach dla ludzi i przyrody – mówi Jacek Bożek, prezes i założyciel Klubu Gaja.

Dzień Zrównoważonego Piękna jest autorską inicjatywą włoskiej firmy Davines, producenta profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Na świecie odbywa się on pod nazwą Sustainable Beauty Day i jest od lat organizowany we Włoszech, Francji, w Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Fundusze zebrane w ramach akcji zostały już przeznaczone na zasadzenie drzew w Mozambiku, Brazylii, Indonezji, Włoszech czy na Madagaskarze, jak również w Polsce – na Śląsku i na Mazowszu.

Davines istotną częścią swojej strategii uczynił misję dbania o środowisko. Przykładem jej realizacji jest m.in. fakt, że Davines każdego roku sadzi drzewa, aby zniwelować emisję CO2, korzysta z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, wspiera bioróżnorodność życia na Ziemi, wykorzystując w produkcji ekstrakty pochodzące z włoskich tradycyjnych gospodarstw, uprawiających rośliny zagrożone wyginięciem. Publikuje także „Raport Na Temat Zrównoważonego Rozwoju”. Od listopada 2016 r. Davines posiada certyfikat BCORP, przyznawany firmom spełniającym najwyższe standardy w zakresie działań na rzecz otoczenia, środowiska, a także w zakresie przejrzystości i odpowiedzialności. Wyróżnienie to posiada zaledwie 2400 firm z 50 krajów świata.

***

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 95 krajach świata. Dyrektorem artystycznym marki jest Angelo Seminara – czterokrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year, współpracujący z największymi projektantami. Angelo zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę z domami mody, m.in.: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana czy VivienneWestwood.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.davines.com/pl , www.facebook.com/davinespolska  , https://www.facebook.com/pg/Klub.Gaja/photos/?tab=album&album_id=1930973636913747

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone
  • Polub nas na Facebook

    Facebook Pagelike Widget