Przyłącz się do programu

Wyślij zgłoszenie do programu Święto Drzewa

 

Szanowni Państwo

W imieniu Klubu Gaja serdecznie zapraszam Państwa do udziału w 14. edycji Święta Drzewa.

Program zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. Program jest otwarty dla wszystkich. Przyłączają się do niego placówki oświatowe i wychowawcze, samorządy, instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne.

W 13. edycjach Święta Drzewa, wspólnie posadziliśmy w Polsce i na świecie blisko 780 000 drzew i zebraliśmy blisko 3900 ton makulatury. Gorąco zapraszamy Państwa do przyłączenia się do nas!

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Partnerem strategicznym programu są LeasePlan Fleet Management Polska i Lasy Państwowe. Nadleśnictwa służą ogromną pomocą merytoryczną uczestnikom programu, a także przekazują im sadzonki drzew.  Każda placówka oświatowa może nawiązać kontakt z najbliższym nadleśnictwem i poprosić o pomoc w realizacji Święta Drzewa.

Święto Drzewa to także interesujące konkursy: Czarodziejskie Drzewo (w którym nagrodą są statuetki Czarodziejskiego Drzewa) , Zbieraj makulaturę, ratuj konie ( o nagrodę Pegaza), Drzewo Roku ( w którym nagrodą jest tytuł i statuetka Drzewa Roku).  Nagrody wręczane są laureatom w  Warszawie podczas inauguracji kolejnej edycji Święta Drzewa, z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Warszawy, Lasów Państwowych, partnerów i ambasadorów Święta Drzewa.

Wszyscy,  którzy przystąpią do programu otrzymają materiały edukacyjne: plakaty oraz wydawnictwa z opisami dobrych praktyk. Będą one dobrą inspiracją do przeprowadzenia kreatywnych działań w ramach Święta Drzewa.

UWAGA!

Prosimy o zgłaszanie udziału w programie Święto Drzewa poprzez  formularz zgłoszeniowy  .

Natomiast zgłoszenia do konkursów Święta Drzewa prosimy przesyłać na formularzach zgłoszeniowych (do pobrania na stronie www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy ) e-mailem: swietodrzewa@klubgaja.pl lub pocztą na adres: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice
( najlepiej nagrane na płytę CD).

Terminy nadsyłania zgłoszeń do konkursów:  

Konkurs Drzewo Roku  do 30 listopada 2016

Konkurs Czarodziejskiego Drzewa  do 31 maja 2017

Konkurs Zbieraj makulaturę ratuj konie  do 30 czerwca 2017

 
w imieniu Klubu Gaja
Prezes Jacek Bożek

  • Dofinansowanie


    Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja.