Partnerzy / Współpraca

Partnerzy strategiczni

Lasy Państwowe ZapraszamyLASY PAŃSTWOWE są strategicznym partnerem programu od pierwszej edycji Święta Drzewa (2003 r.) . Oznacza to, że placówki edukacyjne w całej Polsce mogą podjąć współpracę z lokalnymi nadleśnictwami czyli blisko 430 jednostkami. Placówki oświatowe, które przyłączają się do programu Święto Drzewa mogą liczyć na lokalnych leśników. Lasy Państwowe zachęcają nadleśnictwa do nieodpłatnego przekazywania sadzonek. Leśnicy zapraszają na wycieczki i zajęcia poglądowe, przychodzą do szkół, pokazują w terenie jak sadzi się drzewa, służą radą i pomocą tak, by sadzenie różnorodnych gatunków drzew i krzewów było zaplanowane i przyniosło dobre efekty w przyszłości.

Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami. Gospodarują na niemal jednej trzeciej powierzchni Polski – dzięki lasom – części szczególnie cennej przyrodniczo. Polskie lasy należą do Skarbu Państwa, a to oznacza, że są dobrem narodowym wszystkich obywateli. Zachowanie trwałości lasów oraz ciągłość i zrównoważone wykorzystanie wszystkich pełnionych przez nie funkcji jest podstawowym zadaniem Lasów Państwowych, ale także wyzwaniem dla każdego obywatela.

„Lasy Państwowe. Zapraszamy” pod takim hasłem Lasy Państwowe przypominają, że lasy w Polsce są otwarte i dostępne dla wszystkich. Więcej  informacji na temat kampanii na stronie:   http://www.lasy.gov. pl


obsadzmy_nasza_planete_130x

 

BILLION TREE CAMPAIGN. Od 2007 roku program Święto Drzewa bierze udział w wspieranej przez Organizację Narodów Zjednoczonych Billion Tree Campaign – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom, jakie niosą zmiany klimatyczne. Celem kampanii jest posadzenie biliona drzew aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu na świecie.  Obecnie posadzonych jest już ponad 16,5 miliarda drzew. Do wyników światowej kampanii Billion Tree Campaign dopisano ponad 800 000 drzew posadzonych w Polsce i na świecie w ramach programu Święto Drzewa Klubu Gaja.

www.plant-for-the-planet-billiontreecampaign.org


EPA-logotype-basic-RGBENVIRONMENTAL PARTNERSHIP ASSOCIATION jest konsorcjum sześciu fundacji z Bułgarii, Czech, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji. Wspiera projekty społeczne, których celem jest ochrona środowiska oraz wzmacnianie i rozwój kompetencji w lokalnych społecznościach. EnvironmentalPartnership Association jest organizatorem Europejskiego Konkursu Drzewo Roku, w którym co roku startują polskie drzewa, które zdobyły tytuł Drzewa Roku w wyniku konkursu Klubu Gaja.

http://www.environmentalpartnership.org/Home.aspx

 


Partnerzy

Klub Gaja współpracuje z firmami, które wprowadzają nowe strategie i rozwiązania ekologiczne, angażując się w przedsięwzięcia społeczne związane z ochroną klimatu oraz przyczyniają się do zwiększenia zalesienia określonych terenów i do podnoszenia świadomości społecznej nt. roli odnowień i zalesień w absorpcji dwutlenku węgla.

trotonTROTON jest partnerem Święta Drzewa od 2006 roku, gdy w uratowanym sadzie, przed siedzibą firmy w Ząbrowie, w ramach inauguracji Święta Drzewa, powstała rzeźba Obrońcy Drzew – Tree Hugger. W 2007 roku firma zaangażowała się w ochronę lasów beskidzkich. Troton zagospodarowuje także teren wokół firmy, na którym założono park. Spółka jest jednym z liderów producentów i dystrybutorów materiałów lakierniczych w Polsce i Europie Środkowej.

www.troton.pl

 


eco_serviceECO SERVICE jest partnerem Święta Drzewa od 2007 roku. Firma systematycznie zbiera zużyte tonery, ponieważ Polacy kupują rocznie ok. 15 mln wkładów do drukarek natomiast do recyklingu oddają tylko niewielki procent z nich. Reszta trafia na wysypiska odpadów, gdzie będzie zalegać nawet 1000 lat. Recykling kartridży pozwala zredukować ilość odpadów, oszczędzić energię potrzebną do tworzenia nowych produktów i surowce, bo produkcja jednego nowego tonera wymaga zużycia aż 3 litrów ropy. Powtórne wykorzystanie niektórych elementów sprawia, że uzyskany w ten sposób produkt może być tańszy nawet o 50%.

www.pl.ecos.com.pl

 


davines_czarneDAVINES – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. W Davines każdy produkt to efekt połączenia najwyższego rzemiosła i najnowszych technologii w kosmetyce. Formuły powstają na bazie składników pochodzenia naturalnego, przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a opakowania kosmetyków są neutralne dla środowiska. Od listopada 2016 r. Davines znajduje się w grupie firm BCORPORATION, które wykorzystują biznes jako narzędzie do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi i środowisko. Davines jest także inicjatorem i organizatorem wydarzenia połączonego z akcją sadzenia drzew – Dnia Zrównoważonego Piękna, którego partnerem jest Klub Gaja. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

www.davines.com/pl


Współpraca

robin_wood_logoROBIN WOOD – LOVE DESIGN, FEEL NATURE, BE ECO. Designerskie, unikalne i ponadczasowe rękodzieła wspierające ekologiczne inicjatywy. Robin Wood do tworzenia swoich produktów używa wyłącznie roślinnych materiałów przyjaznych środowisku – bambusa, korka i konopi. Każdy zakup ma moc działania!

Wejdź do lasu:
www.robinwood.eco

 


 

LeaseplanLEASEPLAN – firma współpracuje z Klubem Gaja od 2006 roku. Co roku dla klientów i partnerów organizuje akcje sadzenia drzew.  W ten sposób LeasePlan rekompensuje emisję dwutlenku węgla związaną z wykorzystywaniem samochodów.

www.leaseplan.pl

 


 

Logo DhlDHL – lider na rynku usług logistycznych. Działa w ponad 220 krajach i regionach, co czyni ją najbardziej międzynarodową firmą na świecie. Zatrudniając ponad 350 000 pracowników, zapewniamy rozwiązania dla niemal nieskończonej ilości potrzeb logistycznych.

www.dhl.com.pl


366Concept-logo_300x300366 CONCEPT Design & Lifestyle to marka wskrzeszająca polski design. Firma rozpoczęła od legendarnego fotela Model 366 proj. Józefa Chierowskiego z 1962 roku, którego produkcję wznowiła w 2014 roku na wyłącznej licencji do praw autorskich. Oprócz „wskrzeszonych” klasyków w ofercie 366 Concept znaleźć będzie można autorskie projekty mebli, będące współczesną interpretacją wybranych ikon polskiego designu XX wieku. Od 2017 roku firma sadzi drzewa, które dopisywane są do licznika drzew posadzonych w ramach Święta Drzewa.

www.366concept.comPartnerstwo dla KlimatuPARTNERSTWO DLA KLIMATU –
Projekt, którego celem jest prowadzenie wspólnie z partnerami kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu. Partnerami są organizacje i instytucje reprezentujące bardzo różnorodne środowiska, m.in. jednostki administracji rządowej i samorządowej, ambasady, organizacje pozarządowe oraz instytucje, dla których ochrona klimatu stanowi priorytet. Klub Gaja jako reprezentant Partnerstwa dla Klimatu uczestniczył w konferencjach klimatycznych w Poznaniu, Kopenhadze i Warszawie. Do roku 2011 Partnerstwo działało pod patronatem Ministerstwa Środowiska, od roku 2012 inicjatywa kontynuowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

www.infrastruktura.um.warszawa.pl

 


Patronaty

 

prezydent_warszawa — kopia

 

 

 

 

logo marszałek — kopia (2)

 

 

 

Współpraca

Wspolpraca

 

  • Dofinansowanie


    Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja.