Zbieraj makulaturę, ratuj konie

_______________________________________________________________________________________

Celem Konkursu jest wyłonienie laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Uczestnikami Konkursu mogą być wszystkie podmioty; (m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w kolejnych edycjach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników sprawozdania z przeprowadzonych działań na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2017 roku.

Uratowane konie Drumla i Atlantyk znalazły nowy, kochający dom

Szkoły najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują statuetkę Pegaza - pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej inauguracji 15. edycji programu Święto Drzewa w Warszawie 10 października 2017r.

Jak się włączyć do akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie?

Do akcji mogą przystąpić szkoły, ale także instytucje, firmy i osoby prywatne. Zbierajcie surowce wtórne – makulaturę, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców przesyłajcie na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 (koniecznie z zaznaczeniem z jakiej szkoły pochodzą oraz z dopiskiem „Zbieraj makulaturę ratuj konie”). Zbiórce mogą towarzyszyć stoliki informacyjne, wystawy, festyny. Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział otrzymają plakat i ulotki dotyczące akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W AKCJI <<<

Za pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja wspiera utrzymanie, leczenie, terapię wykupionych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną, monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji, prowadzi edukację ekologiczną oraz inne czynności związane z realizacją akcji. Wykupione przez Klub Gaja konie trafiły m. in. do szkół, fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię dla chorych dzieci oraz osób dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

Z roku na rok akcja „Zbieraj Makulaturę ratuj konie” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród współpracujących z nami szkół. Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować już 60 koni! Poza wpłatami pochodzącymi ze zbiórki surowców wtórnych na wykup zwierząt przeznaczyliśmy również część wpłat które uzyskaliśmy z kampanii „1% podatku dla Klubu Gaja – organizacji pożytku publicznego”. Kampania została nagrodzona w konkursie ekologicznym „W harmonii z Przyrodą” zorganizowanym przez Hewlett-Packart Polska w roku 2003/2004.

Od początku akcji razem zebraliśmy już blisko 3900 ton makulatury. 

 Zobacz jak organizowano akcje „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w kilku placówkach oświatowych:

Zobacz konie uratowane w roku 2014/2015:

Galeria zdjęć >>>

Czytaj o kampanii przeciwko transportom żywych koni na rzeź >>>

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Przeczytaj podsumowanie akcji 2015/2016 >>>

 

Do pobrania

Regulamin konkursu  pdf >>>>>  

Formularz zgłoszeniowy do konkursu  pdf >>>>>   word >>>>>

 

  • Dofinansowanie


    Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja.