Zbieraj makulaturę, ratuj konie

_______________________________________________________________________________________

Celem Konkursu jest wyłonienie laureatów nagrody Pegaza za osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Uczestnikami Konkursu mogą być wszystkie podmioty; (m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w kolejnych edycjach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników sprawozdania z przeprowadzonych działań na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2016 roku.

Uratowane konie Drumla i Atlantyk znalazły nowy, kochający dom

Szkoły najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują statuetkę Pegaza - pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej inauguracji 14. edycji programu Święto Drzewa w Warszawie 10 października 2016r.

Jak się włączyć do akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie?

Do akcji mogą przystąpić szkoły, ale także instytucje, firmy i osoby prywatne. Zbierajcie surowce wtórne – makulaturę, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców przesyłajcie na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 (koniecznie z zaznaczeniem z jakiej szkoły pochodzą oraz z dopiskiem „Zbieraj makulaturę ratuj konie”). Zbiórce mogą towarzyszyć stoliki informacyjne, wystawy, festyny.

Pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja przeznacza na interwencje, leczenie, pomoc i ratowanie koni.  Uratowane zwierzęta trafiają m.in. do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się hipoterapią, do niewielkich gospodarstw gdzie mają zapewnione dobre warunki i opiekę.

Z roku na rok akcja „Zbieraj Makulaturę ratuj konie” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród współpracujących z nami szkół. Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować już 60 koni! Poza wpłatami pochodzącymi ze zbiórki surowców wtórnych na wykup zwierząt przeznaczyliśmy również część wpłat które uzyskaliśmy z kampanii „1% podatku dla Klubu Gaja – organizacji pożytku publicznego”. Kampania została nagrodzona w konkursie ekologicznym „W harmonii z Przyrodą” zorganizowanym przez Hewlett-Packart Polska w roku 2003/2004.

Razem zebraliśmy 3500 ton makulatury. W roku szkolnym 2014/2015 zebraliśmy blisko 400 ton tego surowca.

 Zobacz jak organizowano akcje „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w kilku placówkach oświatowych:

Zobacz konie uratowane w roku 2014/2015:

Galeria zdjęć >>>

Czytaj o kampanii przeciwko transportom żywych koni na rzeź >>>

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Przeczytaj podsumowanie akcji 2014/2015 >>>

 

Do pobrania

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

 

  • Dofinansowanie