Zbieraj makulaturę, ratuj konie

Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszych inicjatyw w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Uczestnikami Konkursu mogą być wszystkie podmioty; (m.in. placówki oświatowe, nadleśnictwa, samorządy, instytucje, firmy) biorące udział w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest nadesłanie przez uczestników sprawozdania z przeprowadzonych działań na formularzu zgłoszeniowym na adres e-mail: swietodrzewa@klubgaja.pl lub na adres pocztowy: Klub Gaja, ul. Wyzwolenia 40, 43-365 Wilkowice ( najlepiej nagrane na płytę CD).

Szkoły najbardziej zaangażowane w akcję otrzymują tytuł Pegaza – pierwszego konia uratowanego przez Klub Gaja z transportu na rzeź. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej inauguracji 18. edycji programu Święto Drzewa w Warszawie 10 października 2020r. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymują dyplomy.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 30 czerwca 2020
roku

Regulamin konkursu<<<

Formularz zgłoszeniowy do konkursu<<<

Uratowane konie Drumla i Atlantyk znalazły nowy, kochający dom


Jak się włączyć do akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie?

Do akcji mogą przystąpić szkoły, ale także instytucje, firmy i osoby prywatne. Zbierajcie surowce wtórne – makulaturę, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców przesyłajcie na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 (koniecznie z zaznaczeniem z jakiej szkoły pochodzą oraz z dopiskiem: darowizna – akcja „Zbieraj makulaturę ratuj konie”). Zbiórce mogą towarzyszyć stoliki informacyjne, wystawy, festyny. Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział otrzymają plakat i ulotki dotyczące akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ>>>

Plakat „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”wersja pdf do pobrania

Za pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” wspieramy m.in. utrzymanie, leczenie, terapię wykupionych przez Klub Gaja koni, opłacamy leki i opiekę weterynaryjną, monitorujemy sytuację zwierząt oddanych do adopcji, prowadzimy edukację ekologiczną oraz inne czynności związane z realizacją akcji. Uratowane przez Klub Gaja konie trafiły m.in. do szkół, fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię dla chorych dzieci oraz osób dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

Z roku na rok akcja „Zbieraj Makulaturę ratuj konie” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród współpracujących z nami szkół. Dzięki Państwa pomocy udało się nam uratować już 60 koni! Poza wpłatami pochodzącymi ze zbiórki surowców wtórnych na wykup zwierząt przeznaczyliśmy również część wpłat które uzyskaliśmy z kampanii „1% podatku dla Klubu Gaja – organizacji pożytku publicznego”. Kampania została nagrodzona w konkursie ekologicznym „W harmonii z Przyrodą” zorganizowanym przez Hewlett-Packart Polska w roku 2003/2004.

Od początku akcji razem zebraliśmy już blisko 5 000 ton makulatury. 

Zobacz jak organizowano akcje „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” w kilku placówkach oświatowych:

Zobacz niektóre uratowane konie:

Galeria zdjęć >>>

Czytaj o kampanii przeciwko transportom żywych koni na rzeź >>>

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni >>>

Przeczytaj podsumowanie akcji 2018/2019 >>>

Zostań opiekunem wirtualnym uratowanych koni >>>