Warszawskie Święto Drzewa – ponad 820 drzew dla miasta

Do jesiennej akcji Warszawskie Święto Drzewa wspierającej program „Milion drzew dla Warszawy” przyłączyło się ponad 90 placówek oświatowych i wychowawczych z terenu stolicy. Wspólnie udało się posadzić ponad 820 drzew! Wiele kolejnych otoczyć opieką. W piątek, 15 grudnia 2017 w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy wręczono tytuły „Najlepsza inicjatywa akcji Warszawskie Święto Drzewa” najbardziej twórczym i zaangażowanym przedszkolom, szkołom i liceom. Nagrodami laureatów uhonorował Michał Olszewski – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Jesienna akcja Warszawskie Święto Drzewa już za nami. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z ponad 90 placówek oraz nawiązanej współpracy z rodzicami, mieszkańcami i różnymi instytucjami posadzono na terenie miasta ponad 820 drzew, otoczono je opieką, wytyczono ścieżki dydaktyczne, zakładano ogrody oraz wskazywano lokalizacje drzew do nasadzeń poprzez aplikację mobilną Milion Drzew dostępną nastronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy www.zzw.waw.pl

„Nie jest łatwo posadzić, czy otoczyć ochroną drzewa w wielkim mieście. Nie ma miejsca, nie ma czasu, nie ma energii. A tutaj, w tej akcji, ktoś znalazł miejsce, ktoś kupił drzewa, ktoś je zasadził z innymi, ktoś podjął się opieki nad nimi. Da się, ale trzeba bardzo chcieć. Udało się to uczestnikom akcji wspierającej program „Milion drzew dla Warszawy” i trzeba im za to serdecznie podziękować, i docenić ich pracę – podsumował Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Z nadesłanych sprawozdań przez uczestników akcji kapituła wyłoniła laureatów współrywalizacji na najlepszą inicjatywę. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w warszawskim ratuszu, w piątek 15 grudnia. Dyrektorom, nauczycielom i uczniom gratulował Michał Olszewski – zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, który przekazał na ręce laureatów olchowe statuetki.

Tytuły „Najlepsza inicjatywa akcji Warszawskie Święto Drzewa” otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa nr 357 – za posadzenie największej liczby 120 drzew na terenie szkoły oraz na działkach i w ogrodach przydomowych
  • Szkoła Podstawowa nr 82 za współpracę z mieszkańcami, Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Bemowo, Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, Spółdzielnią Osiedla Górce
  • Przedszkole nr 244 „Niegocińskie Skrzaty” współpracę z rodzicami i akcję „Mamo, tato posadź ze mną drzewo”, Szkołą Podstawową nr 271 oraz Wydziałem Ochrony Środowiska DzielnicyMokotów
  • Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” – za współpracęz Telewizją Polską, Nadleśnictwem Jabłonna oraz Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym Księży Orionistów
  • Przedszkole nr 153 za zgłoszone lokalizacje nasadzeń w aplikacji mobilnej Milion Drzew
  • XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego za kreatywność i przygotowane ścieżki przyrodniczej wzdłuż drzew pomnikowych dzielnicy Mokotów
  • Szkoła Podstawowa nr 46 za kreatywność i założenie ogrodu przyszkolnego

Małgorzata Komorowskaze Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” odbierając wraz z podopiecznymi nagrodę powiedziała: „Drzewka, malutkie sadzonki, które posadziliśmy w naszych szkolnym ogródku, są jak my sami. Noszą nasze imiona, są bardzo delikatne, potrzebują wsparcia i opieki innych. Ufamy w ich wzrost i rozkwit, bo korzenie mają zasadzone w cudownym źródle i glebie – miłości – wielkiej miłości matki do córki – Małgorzaty Bal do Agnieszki, twórczyni Stowarzyszenia „Po Pierwsze Rodzina”, przy którym działa „Nasza Szkoła” wraz z Poradnią „Aga”. Nie jesteśmy klasyczną szkołą. Pracujemy poprzez różne formy działań polisensorycznych, artystycznych i terapeutyczno-rehabilitacyjnych. Potrzebujemy wsparcia dobrych i silnych ludzi! Są tutaj z nami czterej wspaniali chłopcy, reprezentujący Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Księży Orionistów wraz z dyrektor Małgorzatą Stankiewicz, którzy pomagają nam zawsze i oczywiście także przy akcji Warszawskie Święto Drzewa. Z wdzięcznością dla wszystkich, w tym Wspaniałych Organizatorów, życzę: Niech rozkwitają drzewa, które dają życie dobru”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom warszawskich placówek oświatowych i wychowawczych za zaangażowanie się w jesienną akcję Warszawskie Święto Drzewa.Akcja realizowana była przez Gaia Club sp. z o.o. we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa w i imieniu którego działa Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy oraz Klubem Gaja.

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone