Jacek Bożek Lokalnym Bohaterem

W Muzeum Śląskim (7 grudnia 2017) odbył się finał akcji „Lokalni bohaterowie inspirują” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. W gronie finalistów lokalnych bohaterów z całego województwa śląskiego – społeczników, aktywistów miejskich, wolontariuszy, którzy realizują się w kulturze, sporcie i ekologii znalazł się Jacek Bożek z Klubu Gaja. Gościem specjalnym spotkania był Jurkiem Owsiakiem.

Statuetki Lokalnym Bohaterom Województwa Śląskiego wręczył Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego. Podczas spotkania Jurek Owsiak jak zwykle sugestywnie opowiedział o początkach swojej pracy w radiu i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zachęcał do bycia niepokornym i odważnym, nakierowanym na wolność. Było to bardzo inspirujące i motywujące do działania wystąpienie. Pokazanie, że można zmieniać świat.

Bardzo się cieszymy, że Jacek Bożek z Klub Gaja został dostrzeżony na naszym lokalnym, śląskim podwórku. Nie jest łatwo „być za, a nawet przeciw”, a tak trzeba nie raz postępować, w szczególności lokalnie, aby coś osiągać. Gratulacje Jacku „legendarny założycielu Klubu Gaja” jak napisano na oficjalnej stronie „Lokalnych bohaterów” – podsumowała Beata Tarnawa, w imieniu zespołu Klubu Gaja.

Ideą akcji  było zainspirowanie mieszkańców regionu do oddolnych działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia oraz uświadomienie im, że przyszłość województwa śląskiego zależy tylko od nich. Wystawa prezentująca wybranych 30 finalistów – ich pasję, zaangażowanie i pracę na rzecz innych – eksponowana była w Katowicach, Częstochowie, Rybniku i Bielsku-Białej. Dziesięciu z nich opowiedziało o swojej pracy i  doświadczeniach w filmowych wywiadach, które zostały opublikowane na stronie www.turozmawiamy.slaskie.pl

To kolejny przykład partycypacji społecznej w regionie. Przez historie i sylwetki tych ludzi, którzy znaleźli się na wystawie, chcemy pokazać, że warto działać, warto realizować pasje i marzenia, jednocześnie wspierając innych. My pokazujemy efekty ich pracy, żeby na ich przykładzie zmotywować innych, by wzięli sprawy w swoje ręce i nie bali się angażować społecznie – podkreślał Maciej Gramatyka, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

ZOBACZ VIDEO – LOKLANI BOHATEROWIE I JUREK OWSIAK W MUZEUM ŚLĄSKIM http://turozmawiamy.slaskie.pl/content/lokalni-bohaterowie-i-jurek-owsiak-w-muzeum-slaskim#show

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LOKALNYCH BOHATERACH http://turozmawiamy.slaskie.pl/content/lokalni-bohaterowie-w-gotowosci#show

W skład Komisji, która dokonała wyboru finalistów akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują”, weszli: Maciej Gramatyka – Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego, Ewelina Budzińska-Góra – Zastępca Wydziału Komunikacji Społecznej UMWSL, Marcin Kondraciuk – Stowarzyszenie Filmowe Wrota z Gliwic, Sylwia Hakuba – Antyradio, Marzena Podlaska i Magda Błaszczyk – przedstawicielki Wydziału Komunikacji Społecznej UMWSL. Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują” jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Śląskie w Katowicach.

Więcej informacji na www.turozmawiamy.slaskie.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone